Spade Heart  Diamond Club
Host Rota

                                                  LOWEWOOD BRIDGE CLUB

                         HOST ROTA CALENDAR 2019-2020

If your given date is inconvenient, please swap with another member, and let me know who you have changed with.  If this is difficult, or you need a partner for an unhosted event, please phone me. 

                         Jim - 07748781404

Note:- On evenings with no host, you will need a partner.

          Events marked with an asterisk (*) are only open to club members.

 

2019

May      7     No Host        SPRING TEAMS

          14     Tony Clayton

          21      Val Neyland

          28      Wendy Leverett

June     4      David Valentine

          11      David Murphy

          18      David Kenton

         25      Denver Gorman

July    2       No Host        SUMMER TEAMS

          9       Diane Wells

         16      Dorothy Howes

         23      Colin Brown

         30      Hazel Miles

August  6      Ian Kemp

         13      Jan Cook

         20      Jan Godbold

         27      Chris Horder

Sept   3       John Davies

         10      John Howes

         17      Kathy Jennings        

         24      Margaret Murphy

Oct     1       No Host        HUMBLE CUP TEAMS

          8       Sara Barnett

         15      Mike Klein

         22      Mike Whittles

         29      Pat Quayle

Nov      5      Paul Quayle

         12*     No Host        ANNIVERSARY TROPHY - HANDICAP TEAMS*

         19      Phil Taylor

         26      Richard Tite   

Dec    3       Ruth Tite

         10      Sally Avery

         17      No Host        CHRISTMAS PARTY                                                        

         24      No Meeting

         31      No Meeting

2020

Jan     7       Sally Burnay

         14*     No Host        PAST MEMBERS MEMORIAL TROPHY*

         21      Mike Hunt                                                                                   

         28      No Host        MARJORIE LUKYN CHARITY EVENING  (fee)

Feb     4       Stan Frost

         11      No Host        HANDICAP TEAMS

         18      Shirley Bull

         25      Sue Devine

 

March  3       Lynette Belch

         10*     No Host        CLUB CHAMPIONSHIP PAIRS (1)*

         17*     No Host        CLUB CHAMPIONSHIP PAIRS (2)*

         24      Sheila Macdonald

         31      Susan Everitt

April   7       Tony Clayton

         14      Val Neyland   

         21      Wendy Leverett                        CLUB AGM

         28      Adrienne Tinn
 

May    5       No Host        SPRING TEAMS

         12      Alan Burnay

         19      Angela Wisson

`       26      Angie Heini

The members listed below have no allocated evening, but could be asked if you have a problem covering your host session.

                  Cathy Jennings

                 George Lock

                 Ian Kemp