Canterbury Duplicate Bridge Club
Release 2.19n
Recent Updates
BBO - ENTRY FORM
14th May 2021 19:34 BST
Membership Form
12th May 2021 13:21 BST
Home Page
3rd May 2021 11:00 BST
Competition Winners
6th Mar 2021 17:14 GMT
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2021
Competition Winners
Club Trophy Page

CLUB  TROPHY WINNERS
 

Allnut Cup  -  Best Average for the Year

2020    Mark Benson
2019    Steve Auchterlonie
2018    Malcolm Lewis
2017    Malcolm Lewis
2016    Malcolm Lewis
2015    Malcolm Lewis
2014    Peter Law
2013    Malcolm Lewis
2012    Malcolm Lewis
2011    Malcolm Lewis
2010    Malcolm Lewis
2009    Malcolm Lewis
2008    Malcolm Lewis
2007    Keith Marsh
2006    Malcolm Lewis
2005    Malcolm Judge
2004    Malcolm Judge
2003    Malcolm Judge
2002    Malcolm Lewis
2001    Malcolm Judge
2000    Bob Stockbridge
1999    Dudley Reed


Behar Cup
 
 -  Club Championship Pairs

2020    (not played due to COVID-19)
)2019   Sharon Bayne & Paul Gibbons
2018    Moira Hold & Malcom Judge
2017    Malcolm Lewis & Dave McVey
2016    Malcolm Lewis & Dave McVey
2015    Sharon Bayne & Paul Gibbons
2014    Margaret Crawley & Keith Rains
2013    Linda Radford & Andrew Collins
2012    Dave McVey & Marten Wortel
2011    Nicky & Stanley Adamson
2010    Jan & Keith Salvage
2009    Clemency Schofield & Malcolm Lewis
2008    Moira Holt & Dudley Reed
2007    Keith March & Frank Wright
2006    Clemency Schofield & Malcolm Lewis
2005    Stuart Moses & Keith Rains
2004    Audrey Jefferies & Bob Shilling
2003    Olga Hodges & Linda Radford
2002    Mr & Mrs B Crack
2001    Gwen & Chris Garrett
2000    Jan & Keith Salvage
1999    Gwen & Chris Garrett


Bispham Cup
 
 -  Services to the Club 
 

2020    Steve Bispham
2019    Frank Wright
2018    Sophie Scott
2017    Cyril Parker
2016    David Anning
2015    Kim Staples
2014    Jan Salvage
2013    Stanley Adamson
2012    Keith Salvage
2011    Cyril Parker   
2010    Margery Rumbelow
2009    Maria Studzienski
2008    Bridget Thorn
2007    David Anning
2006    Not Awarded
2005    Chris Brian
2004    David Anning
2003    Bob Stockbridge
2002    Cyril Parker  
2001    Not Awarded
2000    Gwen Garrett
1999    Margery Rumbelow

 

Blaxland Cup  -  Mixed Pairs 

2020.   (not played due to COVID-19)
2019    Linda Radford & Keith Marsh
2018    Nicky Adamson & Dave McVey
2017    Sharon Bayne & Paul Gibbons
2016    Sophie Scott & John Bolton
2015    Margery Rumbelow & Malcolm Judge
2014    Moira Holt & Malcolm Judge
2013    Margery Rumbelow & Malcolm Judge
2012    Sophie Scott & Marten Wortel
2011    Nicky & Stanley Adamson
2010    Clemency Schofield & Malcolm Lewis
2009    Margery Rumbelow & Ken Wheeler

2008    Jan & Keith Salvage
2007    Nicky & Stanley Adamson
2006    Jan & Keith Salvage
2005    Maureen Tatham & Mick Wilkinson
2004    Linda Radford & Dudley Reed
2003    Moira Holt & Dudley Reed
2002    Clemency Schofield & Malcolm Lewis
2001    Gwen & Chris Garrett
2000    Margery Rumbelow & Malcolm Judge
1999    Clemency & Malcolm Schofield

John Kenny Cup  -  Handicap Pairs

2020    (not played due to COVID-19)
2019    Linda Radford & Keith Marsh
2018    Malcolm Lewis & Frank Wright
2017    Janet Batson & Sophie Scott
2016    Maureen Thatham & Gloria Moores
2015    Kim Staples & Margaret Crawley
2014    Margery Rumbelow & Malcolm Judge
2013    Moira Holt & Malcolm Judge
2012    Janet Batson & Sophie Scott
2011    Jan & Keith Salvage
2010    Dave McVey & Malcolm Lewis
2009    Moira Holt & Malcolm Judge
2008    Margery Rumbelow & David Anning
2007    Nicky & Stanley Adamson
2006    Clemency Schofield & Malcolm Lewis
2005    Mr & Mrs Brian Crack
2004    Linda Skipworth & Chris Brian
2003    Linda Radford & D Levy
2002    Bob Stockbridge & Peter Doswell
2001    Dave McVey & M Kingsly
2000    Margery Rumbelow & Malcolm Judge
1999    Margery Rumbelow & David Anning

Last updated : 6th Mar 2021 17:14 GMT