Spade Heart  Diamond Club
Recent Updates
News Page
20th Aug 2019 17:21 BST
Competition Winners
16th Jul 2019 12:29 BST
Kitchen Rota
24th Jun 2019 11:54 BST
display_page1
24th Jun 2019 11:12 BST
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2019
Bulletin
See Information Tag for kitchen rota
Competition Winners
Les Hicks Trophy Winners.

 

Les Hicks Trophy Winners

Played for on AGM day.

Year 1990       Stan Harris & Frank Frost

Year 1991       Doreen & Allen Hames.

Year 1992       ??????

Year 1993       Ray Bolster & Yvonne Dagwell

Year 1994       John Hall and Tricia Miller

Year 1995       John Hall and Tricia Miller

Year 1996       Wendy Titheridge and Margaret Saddleton.

Year 1997       Ray Bolster and Bill West

Year 1998       Beryl Claydon and Danielle Spiers.

Year 1999       Tricia Miller & Doug Robinson

Year 2000       Angela Clarke & Val Hilliar

Year 2001       Ida Hicks & Marion Barber

Year 2002       Betty Green & Jessie Tomlinson

Year 2003       Tricia Miller & John Hall

Year 2004       Clare Lager & John Mapplebeck

Year 2005       Bill West & Ray Bolster

Year 2006       Duncan Bright & Val Quinlan

Year 2007       David Cooper & Bill West

Year 2008       Simon Timmis & Colin Kelly

Year 2009       Barbara Parker & Daniele Spiers
Year 2010       Di Warner & Angela West
Year 2011       Clare & Michael Lager
Year 2012       Judith Loveridge & Simon Timmis
Year 2013       Betty Frost & Ray Kalbfell

Year 2014       David Cooper & Bill West
Year 2015       Paul & Margaret Nettlingham
Year 2016       David Cooper & Bill West
Year 2017       Angela West & Simon Timmis
Year 2018       Phil Tucker & Ted Munt

 

Last updated : 1st May 2018 10:36 BST
Shield Trophy Winners

 

Shield Winners

 

Played for over the year 1st April to 31st March.
Year 1987/8       Frank Frost & Stan Harris.
Year 1988/9       Tricia Miller & Peggy Dibley
Year 1989/90     Doug Robinson & Anna Hunter
Year 1990/1       Alan & Doreen Hames
Year 1991/2       Tricia Miller and John Hall
Year 1992/3       Tricia Miller and John Hall.
Year 1993/4       Mo and John Mapplebeck.
Year 1994/5       Mo and John Mapplebeck.
Year 1995/6       Mo and John Mapplebeck.
Year 1996/7       Mo and John Mapplebeck.
Year 1997/8       Bill West & Ray Bolster
Year 1998/9       Doreen Hames & Jessie Tomlinson
Year 1999/00     Mike and Di Warner
Year 2000/01     Duncan Bright & Val Quinlan.
Year 2001/02     Doreen Hames & Kay Wyatt
Year 2002/03     Bill West & Ray Bolster
Year 2003/04     Clare Lager & John Mapplebeck
Year 2004/05     Bill West & Ray Bolster
Year 2005/06     Bill West & Ray Bolster
Year 2006/07     Bill West & Ray Bolster
Year 2007/08     David Cooper & Bill West
Year 2008/09     David Cooper & Bill West

Year 2009/10     David Cooper & Bill West
Year 2010/11     Wendy Wagstaff & Simon Timmis

Year 2011/12     Wendy Wagstaff & David Cooper

Year 2012/13     David Cooper & Bill West

Year 2013/14     David Cooper & Bill West
Year 2014/15     David Cooper & Bill West
Year 2015/16     David Cooper & Bill West
Year 2016/17     David Cooper & Bill West
Year 2017/18     David Cooper & Bill West
Year 2018/19     David Cooper & Bill West

Last updated : 16th Jul 2019 12:27 BST
Beth Orchard Memorial Handicap Trophy Winners

 

Beth Orchard Memorial Trophy

Awarded for the best Handicapped result in the year.

 

Year 2004       Sheila Clements & Bill Westwick

Year 2005       Ken Warwick & David Theadon

Year 2006       Betty Frost & Ray Kalbfell

Year 2007       Di Warner & Angela West

Year 2008       Barbara Parker & Danielle Spiers

Year 2009       Doreen Hames & Bert Davies

Year 2010       Wendy Titheridge & Beryl Claydon

Year 2011       Ann Owen & Neil Grandy

Year 2012       Roy Horsnel & Roger Read

Changed to a yearly Handicap

Year 2013      Roger Read
Year 2014/15  Maureen Woollcott
Year 2015/16  Jean Healey
Year 2016/17  Godfrey Chasmer
Year 2017/18  Martin Sweeting
Year 2018/19  Christine Adams

 

Last updated : 16th Jul 2019 12:29 BST