Hall of Fame 2015/2016
Danish Cup
Joint Winners : Christy Tierney, Deirdre Reid
3rd : Patsy Gibney
4th : Mary Madden
Frank Murphy Cup
Winner: Heather Rees
2nd : Francis Bellew
3rd : Francis Whelan
Tom O'Gorman Salver
Winner: Francis & Catriona Bellew
2nd : Mary Delaney, Kay Mc Auley
3rd: Paddy & Alice Bonner
Willie Berrill Cup
Best A: Clare & Pearse Coyle
Clarke Cup
Team of Four
Winners: Christy Tierney, Deirdre Reid, Bernie Byrne, Elizabeth Hall
2nd: Sinead Reilly Tom Hartford, Deirdre Russell, Alice Bonner
3rd: Peter & Brendan Byrne, Martin O'Brien, Mary Moriarty
Pairs Championship
Winners : Christy Tierney, Sean Newcomen
2nd : Deirdre Reid, Brendan Byrne
3rd : Philina Dowd, Maurice O'Leary
Sheila Mullen Cup
Winners: Heather Rees, Dave Doherty
President Prize
Winners: Clare & Pearse Coyle
Joint 2nd : Liam Culligan, Mary Delaney
Joint 2nd : Maura Hand, Patsy Gibney
McQuillan Cup
Winners : Liam Culligan, Mary Delaney
2nd : Brian Kieran & Partner
3rd : Frank Davey & Heather Kilkelly
Gallagher Cup
Team Of Four
Winners: Marie & Peter Milne; Liam Culligan & Peter Byrne
2nd : Deirdre Smyth, Laura Burke, Dolores Farrell, Tony Harty
3rd :Tom Lawlor, Francis Bellew, Paddy Bonner, Mary O'Gorman
Viking Cup
Winners : Christy Tierney, Deirdre Reid
2nd :Tom Lawlor, Frances Bellew
Joint 3rd : Pauline Corry, Eileen Kelly,
Joint 3rd : Clare & Pearse Coyle
Joint 3rd : Vonnie McGovern, Dolores Munster
Peter MacMahon Cup
Winners : Doreen Greene, Heather Kilkelly
John Lane Cup
Winners : Maura Hand, Patsy Gibney
Heron Trophy
Winners : Mary O'Gorman, Brianne McHugh
2nd:Sinead Kennedy, Deirdre Daly
Joan Kieran Memorial Sheild
Team of Four
Winners : Tom Curran, Mary Madden, Patsy Gibney, Maura Hand
2nd : Liam Culligan, Mary Delaney, Liam & Bernie O'Reilly
3rd : Brian Kiernan & Partners
The Graham Cup
Winners : Christy Tierney, Deirdre Reid,
Joe Browne Memorial Cup
Winners : Maura Hand, Patsy Gibney
The Pat Taffee Cup
Winners : Mary Delaney, Liam Culligan
Cuchullain Cup
Winners : Brendan Byrne & Partner
Star & Crescent Cup
Winners : Tom Lawlor, Frances Bellew
2nd : Tony Harty & Partner
3rd: Sean Newcomen & Partner
Best A : Laura Burke & Partner
Lough Ramor Cup
Winners : Liam & Bernie O'Reilly
2nd : Brendan Byrne & Sean Newcomen
Holmes Wilson Athlone 2016
Best Regional Masters Team : Tom Lawlor, Aidan Hodgers & Partners
Rose Bowl 2016
Winner : Patsy Gibney, Maura Hand
McArdle Cup
3rd : Liam & Bernie O'Reilly
McGuirk Cup
2nd : Pearse & Clare Coyle
Kells Cup
Winner : Tom Lawlor & Partner
3rd : Mary Delaney, Frank Davey
Hilltown Cup
Team of Four
Winners : Tom Curren, Mary Madden, Patsy Gibney, Maura Hand
2nd : Christy Tierney, Sean Newcomen, Deirdre Reid, Brendan Byrne
Balbriggan Team of Four
Winners : Tom Curren, Mary Madden, Patsy Gibney, Maura Hand
2nd : Christy Tierney, Deirdre Reid, Sean & Frances Newcomen
Frances Dunne Ladies Pairs Cup
Winners : Mary Delaney, Bernie O'Reilly
Des Scully Mens Pairs Cup
Winner : Patsy Gibney & Partner
3rd : Liam Culligan, Liam O'Reilly
Regional Mixed Pairs 2016
Winners : Deirdre Smyth, Frank Davey
J.J.Kiely Congress Team
3rd : Martin T O'Brien,Paul Brennan, Martin J O'Brien, Mary Moriarty
Pat Thornton Regional Novice Competition
Winners : Kat Hynes & Partner
Drogheda Congress 2015 Confined Pairs
Winners : Brian Kieran & Partner
3rd : Mary Delaney, Liam Culligan
Dundalk Congress Mixed Pairs 2015
2nd : Mary Madden, Tom Curren
|