BK Brno
Release 2.19p
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2022
Výsledky
Párový turnaj na BBO
Párový turnaj na BBO
Skupinovka 21/22 5.kolo
Zprávy
Vánoční večírek

Poslední zoči voči turnaj roku 2021 skončil vítězstvím dvojice Iva Ručná a Ivana Novotná. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře když i ti, co měli smůlu v kartách, si mohli spravit chuť cukrovím, které přinesli naši noví přátelé - účastníci kurzu. Věřím, že večer jako tento jim ukázal, jak bridž může spojovat všechny lidi bez ohledu na jejich výkonnost.

Všem přejeme hezké svátky a do nového roku hlavně hodně zdraví.

Konec roku 2021

Konec roku 2021 oslavíme posledním zoči voči turnajem v Kotelně 16.12. Na další čtvrtky, tedy 23. a 30. prosince jsem naplánoval páráky na BBO stejně jako na 26. prosince. Všechny turnaje na BBO jsou za peníze, pro lepší zapamatování jsem to zrýmoval: "Za každého hráče pětadvacet Ká čé." 

Co se bude dít po Novém roce, se uvidí.

 

Aktuality

Minulý čtvrtek nám stávkoval router, takže jsme nemohli hrát online s Honzou a Albertem. Chybu jsem našel, a udělal opatření, aby se neopakovala, tak snad ...

Objevil se pořadavek na včasnější začátky. Nejjednodušší je předehrát si partie z posledního kola, k tomu je ale nutné, aby se všichni přihlásili předem. Uzávěrka přihlášek je tedy v 16hodin, pokud někdo přijde bez přihlášky, riskuje, že ho nepůjde do turnaje zařadit. Ti co se neumí přihlásit přes web, mi musí do 16 volat nebo poslat sms.

Naši hráči se zúčastnili Velké ceny Znojma pořádané Honzou Pivničkou. Kromě výsledků turnaje, které jsou zde, se pmůžete podívat i na fotky, které poslal Tony.

Vlastík se rozhodl se pokusit vylepšit nevalné vyhlídky brněnského bridže uspořádáním kurzu pro začátečníky. Každá pomocná ruka je vítána, každá rada dobrá. K tomu může pomoct i nová rubrika Kurzy bridge. kde můžete každý přispět nápadem, nebo komentářem..

Nová sezóna 2021/22

Novou sezónu začínáme na novém místě a v novém čase. Půlhodinový posun by měl umožnit všem se dostat včas na turnaj a snad i zpět domů. Zkusíme a uvidíme.  Pouze skupinovku nechávám na 17hodin, aby se vzdálení účastníci dostali domů v rozumném čase.

Pokud by někdo chtěl začínat páráky dříve než 1730 a najde si pár, který s ním začne od 17hod, uveďte to do formuláře přihlášení jako poznámku a budete nalosovaní tak, že si od 17hod předehrajete poslední kolo. Předhrávané kolo sice nejde hned zapsat do tabletu, takže si budete muset výsledky někam poznačit, ale po skončení předposledního kole stačí vložit výsledky a můžete jít domů.

Myslím, že my s Cassie nemáme problém jezdit na 17hod, i když možná bude takových párů víc.

Skupinovka 2021

Tak jsme ve druhém kole skupinovky hráli tři utkání místo plánovaných čtyř. Vím, kdo za to může, ale nebudu ho jmenovat, ne proto, že by si to nezasloužil, ale prostě ho jmenovat nechci. Aby regularita soutěže byla narušena co nejméně, vynásobil jsem VP koeficientem 1,33, takže toto kolo bude mít stejnou váhu, jako kolo minulé a doufejme i jako kola budoucí, ve kterých bychom už vždy měli hrát 4 utkání. Pořadí v turnaji zůstává nezměněno, takže předem zamítám požadavky na opakování ceremoniálu.
Pokud v příštích turnajích skupinovky někdo zjistí, že je turnaj nastaven na tři utkání místo čtyř a oznámí to vedoucímu turnaje v průběhu prvního rozdání, bude mu rozhodčím nadržováno při všech sporech, které v tom turnaji povede.

Opravené průběžné pořadí skupinovky je zde.

Velká skupinovka 2021

Skupinovku na šesti stolech už jsme dlouho nehráli, takže slavíme úspěch hned, jak jsme začali. Přestože výsledky ještě nejsou definitivní, je jasné že vyhráli Pepa s Pavlem, kteří ve velkém come backu nedali nikomu šanci. Publikované výsledky nejsou definitivní, protože si potřebuji ještě vyjasnit detaily s BBO. To totiž v našem turnaji 28.1. spočítalo pěkně VP, ale ve skupinovce, která byla (aspoň dlé mého skromného mínění) nastavena úplně stejně, tak nechala výpočet VP na mně. S čímž se jen tak nehodlám smířit a bude ještě chvíli bojovat. Každopádně do příštího kola už budou jasné detaily výpočtu (kolik výsledků se škrtá, jaká je stupnice VP), ale ty budou záviset na tom, zda se podaří přimět k výpočtu BBO.

Výsledky s roboty

Výsledky z 28.1. jsem musel trochu přepočítávat, aby Jitka s Honzou nepříšli o první místo, protože roboti, zdá se, byli nad naše síly. Přepočet není dokonalý, protože jsem sice zápasy robotů nezapočítal do výsledků, ale nechal jsem jejich výsledky započteny do průměrů jednotlivých rozdání (čistě z lenosti, nechtělo se mi nad tím trávit čas), ale myslím, že to není podstatné. Výsledné pořadí je pak vzhledem k nerovnosti počtu zápasů dáno průměrem VP bodů na zápas.

Včera jsem si udělal přehled, jak rychle hrajeme a zjistil jsem, že tempo 8 minut na partii musí být dostatečné. V případě výpadku spojední, omdlení spoluhráče, nebo jiné závažné okolnosti, volejte sudího a ten přidá čas, ale jinak to hlídat nebudu. Pokud se rozdání nedohraje, je pak dopočteno podle toho, co vypočte double dummy software, takže pokud je jasné, že máte všechny zdvihy, není třeba panikařit, stejně je nakonec dostanete. Jen pro pořádek bude dobré, když nahlásíte rozhodčímu, že takový nedohraný výsledek má být upraven, protože rozhodčí si toho nemusí všimnout a BBO samo o sobě (na rozdíl od rozhodčího) ne vždy udělá vše správně.

Kalendář
3. únor 2022
Párový turnaj na BBO
online 1800
  (Registrace)
10. únor 2022
Skupinovka
online 1800
  (Registrace)