BK Brno
Release 2.19q
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2024
Výsledky
Skupinovka
Párový turnaj
Párový turnaj
Zprávy
Výsledky 15.8.

Tentokrát máme výsledky bez přepočtu, jelikož director McKinney Bridge clubu v Texasu asi špatně nahrál soubor s rozdáními a většina jejich výsledků je tak krajně nepravděpodobná.

Jejich stránku najdete zde.

Poslal jsem jim oficiální stížnost a žádost o odškodnění, uvidíme, jak to dopadne. 

Já bohužel nemohu správnost výsledků kontrolovat před tím, než je hrajeme, takže takovýmto nedopatřením nemohu zabránit.

Comment
(12. UNO 2023)
Sdílená rozdání

V párovém turnaji

pokud se sdílí tři rozdání, je to jednoduché, každý stůl si vezme pouze jedno rozdání a po odehrání si vezme další.

Pokud se sdílí čtyři rozdání, tak si každý stůl vezme dvě rozdání, ale hned po dohrání prvního rozdání jej vrátí na sdílený stůl. Takto se nemůže stát, že budou ona stoly potřebovat jako poslední stejnou krabici.

Ve skupinovce

pokud sdílejí dva stoly, vezmou si každý tři rozdání a po odehrání všech tří je všechny tři vrátí a si vezmou ze sdíleného stolu, co tam bude.

Pokud sdílejí tři stoly, hrají se jako první rozdání rozdání 1, 3 a 6 (případně 9, 11 a 14 nebo 17, 19 a 22). Přičemž číslo 1 se dá na stůl na kterém se očekává pomalá hra. Každý pár si bere rozdání po jednom směrem nahoru, pokud není jeho rozdání k dispozici, tak si vezme nižší, než s čím začínal ale hned v dalším kole se vrátí k tomu, co měl hrát původně. Aplikace sama navrhuje při sdílení hrát rozdání v tomto pořadí, takže ubude problémů se špatnými zápisy.

Smyslem zlepšení organizace sdílení je, aby hráči nechodili pro karty, ke stolům kde se hraje, případně zrovna zapisuje nebo prodebatovává výsledek.

 

Comment
Pět plných stolů

Tak to už tady dlouho nebylo, aby se běžný čtvrteční párák hrál na pěti stolech najednou! Podařilo se to díky Margitě, která zaujala místo u stolu nováčků, takže tito mohli poprvé odehrát seriozní partie se stejnými kartami, se kterými se hrál turnaj. A vedli si velice dobře, napoprvé odehráli 8 krabic, což je velice dobré nakročení od teorie směrem k turnajovému hraní.

Vlastní turnaj ale skřípal hrozně. Část viny měla aktualizovaná aplikace, kde nebylo možno zadávat dražbu, což se mi zatím nepodařilo vysvětlit. Hlavní problém ale byl v tom, že aplikace na jednom ze stolů ještě v pátém kole stále ukazovala kolo první, což už jsem považoval za vážnou chybu v softwaru, ale nakonec se zjistilo, že jeden z párů první kolo nevložil do aplikace, ale zapsal výsledky na kus papíru. Aplikace nás tedy zcela správně posílala odehrát první kolo, protože jí nikdo o tom, že již bylo odehráno, neřekl. Pravda je, že my jsme taky první kolo přeskočili (na stole č.4), protože jsme kvůli organizaci nestíhali, ale vložili jsme alespoň fiktivní (odpasováno) výsledky, aby aplikace věděla, kam nás má na druhé kolo poslat. Poučení pro příště - jakkoli se vám budu zdát nerudný, neváhejte mě otravovat s takovou věcí, jakou je nefungující tablet. Bez tabletu hrát nemůžeme, musí se to opravit, přes to nejede vlak a obvykle mívám náhradní. A ještě v úplném závěru přestal fungovat tablet Ivě, což se později vysvětlilo tím, že místní Wifi klienty po určitém čase odpojuje, takže je třeba se znovu přihlásit.

Takže poučeni z nezdarů spějme vstříc radostným zítřkům!

 

Comment
Platby za BBO

Přátelé. u příležitosti skupinovky 26.1. se budou samoobslužně vybírat poplatky za turnaje na BBO v prosinci minulého roku.

Na stole bude krabička a u ní seznam, kolik má kdo platit. Seznam nejdete i zde.

Připrafte si, prosím, předem přesný obnos, vhoďte ho do krabičky
a v seznamu škrtněte jména lidí, za které platíte. 

Děkuji všem za spolupráci.

Comment
Zarážání hory v Moravském Žižkově

Zatím nejtěsnějším rozdílem v historii skončil turnaj pořádaný u příležitosti

Zarážání hory v Moravském Žižkově.

O méně než čtvrt procenta zvítězili Tony s Jiřím před Michalem s Berenikou.

Gratulujeme všem.

Doufám, že rozdání, která jsme hráli, byla zajímavá,

dopoledne jsme hráli 20 rozdání podle finále anglického mistrovství párů

odpoledne pak 12 podle anglického turnaje Premier Grand Masters.

 

Jo, a někdo si tam zapoměl powerbanku, tak je u mně.

 

Comment
Apka pro vkládání výsledků

Nedávno jsem narazil na novou aplikaci pro vkládání výsledků a vypadá tak dobře, že jsem se rozhodl ji začít používat pro naše turnaje.

Hlavní výhodou je, že nepotřebuje lokální server (tedy notebook a router), ale používá server na internetu. Jednotlivé tablety se tak sice musí připojovat přímo k internetu, ale velmi dobře jsou použitelné i mobily, které se monou připojovat i přes WiFi U kotelny (což jsme ověřili). Problémy se vyskytovaly, když jsme připojovali k WiFi U kotelny staré tablety, ale na tom popracuju a snad dořeším, s novějšími tablety to šlo dobře.

Tato nová apka pracuje ve dvou základních režimech - buď je tablet určen pro některý stůl nebo putuje s některým párem. Ideální stav by byl, kdyby si každý pár nosil tablet nebo mobil a pokud by hrál na severu, tak by do něj vkládal výsledky. Samozřejmě se mohou páry u stolu  dohodnout, že bude vkládat někdo jiný. Pokud přijde několik párů bez tabletů, tak se pro jejich zápasy použíjí klubové tablety. ale vlastně i když přijdou tři páry bez vlastního tabletu, bude nám stačit jeden klubový tablet, který navíc nemusíme potřebovat v prvním kole a třeba stihneme klubový tablet z kufru aspoň trochu dobít.

Vlastní aplikace pro Android je zde nebo pro Apple zde.

Zatím je jen v angličtině, ale nainstalujte si ji, pokud máte na co. Je to jednoduché a ovládání je velmi intuitivní. Po kliknutí na glob(us)u zadejte kód testovacího turnaje nizx01 a klikněte na Enter duplicate. Pak zadejte číslo stolu (nebo páru), znovu Enter duplicate a jste v režimu vkládání jmen a výsledků. Zkoušejte, klikejte, testujte, k tomu je testovací turnaj určen. Pokud rádi čtete návody, tak je zde. Na PC se mi nepodařilo spustit na těchto stránkách Google translator, ale na tabletu nebo mobilu to fungovalo a málokde najdete tak dobrý
český návod.

Vlastní stránky apky pak jsou tady.

A až se to trochu naučíte, tak se můžete zkusit připojit do našeho turnaje, kde jsou výsledky posledního turnaje (včetně rozdání a u mých partií i dražby). K tomu ale potřebujete náš kód, který nechci uvádět veřejně, protože by se nám tam mohly přihlašovat osoby neoprávněné. Ale osoby oprávněné ho můžou uhodnout, je to je příjmení manžela od té angličanky, před kterým je římskými číslicemi počet písmen jeho křestního jména zýšený o jednu.

:-)

A až se opřihlásíte do našeho turnaje, zvolte pro sichr číslo stolu nebo páru 8, čímž se dostanete do diváckého režimu a můžete prohlížet, ale ne měnit.

Tož, jak říkáme u nás na jižní Moravě: Good luck!

 

 

Comment
Organizace turnajů

Poté, co mi posledně trvalo půl hodiny nastartování turnaje, jsem definitivně dospěl k názoru, že něco musíme změnit. Hlavní problém je, že vše kolem zahájení turnaje dělám sám. Tak jsem se inspiroval bridžovým klubem v Rugby a pokusím se zavést některá opatření, která fungovala tam, doufaje, že budou ku prospěchu i tady. Především jde o rozdělení činností mezi členy, tak, aby se na organizaci podílelo více členů klubu. 

1, Pořadatelská služba

Pořadatel vyzvedne kufr, označí stoly čísly a umístí na ně bidding boxy a vyzve hráče, aby se posadili ke stolům. Z kufru vytáhne router a zapojí ho do zásuvky. Po skončení turnaje uklidí bidding boxy, čísla na stoly a router zpět do kufru.

2, Tablety

Zatím nosím tablety já, ale bylo by dobré, kdyby je nosil někdo z Brna, pro případ, že nebudu moci přijít. Protože díky internetu můžu turnaj nastartovat i kyž nebudu moci přijít z Moravského Žižkova. U kotelny pak bude třeba zapnout tablety, připojit k síti a spustit chrome, což už pár lidí umí a pár se to ještě může naučit.

3. Míchač

To je zatím limitováno, buď Luboš nebo já, ale zkusíme něco vymyslet. 

4. Počítač

Tak tohle zatím dělám já, ale když se přihlásí dobrovolníci, zaškolím.

5. Pohotovost

A tohle je novinka, kterou jsem odkoukal z klubů v Anglii. Hráč, který má pohotovost, přijde a je připraven hrát s někým, kdo přijde bez partnera. Pokud přijdou dva takoví hráči, tak hrají samozřejmě spolu. Já vím, že nikdo takový nechodí, ale až po zavedení této služby uvidíme, zda bude používána nebo ne. Máme v Brně několik hráčů, kteří můžou mít čas od času chuť si zahrát, tak proč jim tu šanci nedat. Toto bude, stejně jako ostatní služby, služba zcela dobrovolná a pokud budou všichni dobrovolníci, tak na každého služba vyjde tak 2x za rok. Pohotovost bude dražit systém SAYC (pokud  se nedohodnou jinak), aby se mohli zapojit i naši noví členové.

S pořadatelskou službou a pohotovostí můžeme začít hned, takže budu rád, když se mi přihlásí dobrovolníci.

 

Comment
Kalendář
23. květen 2024
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
30. květen 2024
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
6. červen 2024
Skupinovka
U kotelny 1715
  (Reservations)
13. červen 2024
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
20. červen 2024
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)