BK Brno
Release 2.19q
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2023
Výsledky
Skupinovka
Párový turnaj
Párový turnaj
Zprávy
Vánoční turnaj v Uherském Hradišti

Náš bratrský klub v Uherském Hradišti 

pořádá letos opět mnohonásobně úspěšný, všemi oblíbený 

a pro mnohé nezapomenutelný Vánoční turnaj.

Je mi opravdu líto všech, co se nebudou moci zúčastnit.

Pozvánka od prezidenta Michala:

Přijměte prosím pozvání na vánoční turnaj našeho znamenitého spolku,

který se uskuteční v sobotu 16. 12. Začátek v 16:00.

Bude se konat jako obvykle v zasedací místnosti na Orlovně. Tentokrát budeme hrát jedno o trochu delší kolo.

Vlezné do turnaje 50,- Kč/hráče.

Doufám, že se sejdeme a hezky si zahrajeme.

S případnými dotazy se neváhejte na mne obrátit. Pokud byste neměli partnera, ozvěte se, někoho najdeme.

Přijďte!
Michal

Comment
(11. BRE 2023)
Skupinovka 23 1.kolo

Tak to bylo něco, dát ty výsledky dohromady.

Část jsem si zavinil asi sám, když jsem se snažil vytvořit střídání, pro stoly 3-5 skupinovky, to zatím řeším s autory softwaru.
Nicméně druhý problém byl způsoben lidským faktorem, takže upozorňuji na nutnost kontrolovat při odsouhlasení výsledku nejen výsledek, ale i číslo krabice.
Hlavně při sdílení krabic k tomu může dojít poměrně snadno.

Pochvala patří stolům 3-5, které zvládly bez problémů papírkovou metodu.
Nicméně prosím všechny o kontrolu výsledků a nahlášení případných požadavků na opravy.

Comment
(12. UNO 2023)
Pět plných stolů

Tak to už tady dlouho nebylo, aby se běžný čtvrteční párák hrál na pěti stolech najednou! Podařilo se to díky Margitě, která zaujala místo u stolu nováčků, takže tito mohli poprvé odehrát seriozní partie se stejnými kartami, se kterými se hrál turnaj. A vedli si velice dobře, napoprvé odehráli 8 krabic, což je velice dobré nakročení od teorie směrem k turnajovému hraní.

Vlastní turnaj ale skřípal hrozně. Část viny měla aktualizovaná aplikace, kde nebylo možno zadávat dražbu, což se mi zatím nepodařilo vysvětlit. Hlavní problém ale byl v tom, že aplikace na jednom ze stolů ještě v pátém kole stále ukazovala kolo první, což už jsem považoval za vážnou chybu v softwaru, ale nakonec se zjistilo, že jeden z párů první kolo nevložil do aplikace, ale zapsal výsledky na kus papíru. Aplikace nás tedy zcela správně posílala odehrát první kolo, protože jí nikdo o tom, že již bylo odehráno, neřekl. Pravda je, že my jsme taky první kolo přeskočili (na stole č.4), protože jsme kvůli organizaci nestíhali, ale vložili jsme alespoň fiktivní (odpasováno) výsledky, aby aplikace věděla, kam nás má na druhé kolo poslat. Poučení pro příště - jakkoli se vám budu zdát nerudný, neváhejte mě otravovat s takovou věcí, jakou je nefungující tablet. Bez tabletu hrát nemůžeme, musí se to opravit, přes to nejede vlak a obvykle mívám náhradní. A ještě v úplném závěru přestal fungovat tablet Ivě, což se později vysvětlilo tím, že místní Wifi klienty po určitém čase odpojuje, takže je třeba se znovu přihlásit.

Takže poučeni z nezdarů spějme vstříc radostným zítřkům!

 

Comment
Platby za BBO

Přátelé. u příležitosti skupinovky 26.1. se budou samoobslužně vybírat poplatky za turnaje na BBO v prosinci minulého roku.

Na stole bude krabička a u ní seznam, kolik má kdo platit. Seznam nejdete i zde.

Připrafte si, prosím, předem přesný obnos, vhoďte ho do krabičky
a v seznamu škrtněte jména lidí, za které platíte. 

Děkuji všem za spolupráci.

Comment
Zarážání hory v Moravském Žižkově

Zatím nejtěsnějším rozdílem v historii skončil turnaj pořádaný u příležitosti

Zarážání hory v Moravském Žižkově.

O méně než čtvrt procenta zvítězili Tony s Jiřím před Michalem s Berenikou.

Gratulujeme všem.

Doufám, že rozdání, která jsme hráli, byla zajímavá,

dopoledne jsme hráli 20 rozdání podle finále anglického mistrovství párů

odpoledne pak 12 podle anglického turnaje Premier Grand Masters.

 

Jo, a někdo si tam zapoměl powerbanku, tak je u mně.

 

Comment
Apka pro vkládání výsledků

Nedávno jsem narazil na novou aplikaci pro vkládání výsledků a vypadá tak dobře, že jsem se rozhodl ji začít používat pro naše turnaje.

Hlavní výhodou je, že nepotřebuje lokální server (tedy notebook a router), ale používá server na internetu. Jednotlivé tablety se tak sice musí připojovat přímo k internetu, ale velmi dobře jsou použitelné i mobily, které se monou připojovat i přes WiFi U kotelny (což jsme ověřili). Problémy se vyskytovaly, když jsme připojovali k WiFi U kotelny staré tablety, ale na tom popracuju a snad dořeším, s novějšími tablety to šlo dobře.

Tato nová apka pracuje ve dvou základních režimech - buď je tablet určen pro některý stůl nebo putuje s některým párem. Ideální stav by byl, kdyby si každý pár nosil tablet nebo mobil a pokud by hrál na severu, tak by do něj vkládal výsledky. Samozřejmě se mohou páry u stolu  dohodnout, že bude vkládat někdo jiný. Pokud přijde několik párů bez tabletů, tak se pro jejich zápasy použíjí klubové tablety. ale vlastně i když přijdou tři páry bez vlastního tabletu, bude nám stačit jeden klubový tablet, který navíc nemusíme potřebovat v prvním kole a třeba stihneme klubový tablet z kufru aspoň trochu dobít.

Vlastní aplikace pro Android je zde nebo pro Apple zde.

Zatím je jen v angličtině, ale nainstalujte si ji, pokud máte na co. Je to jednoduché a ovládání je velmi intuitivní. Po kliknutí na glob(us)u zadejte kód testovacího turnaje nizx01 a klikněte na Enter duplicate. Pak zadejte číslo stolu (nebo páru), znovu Enter duplicate a jste v režimu vkládání jmen a výsledků. Zkoušejte, klikejte, testujte, k tomu je testovací turnaj určen. Pokud rádi čtete návody, tak je zde. Na PC se mi nepodařilo spustit na těchto stránkách Google translator, ale na tabletu nebo mobilu to fungovalo a málokde najdete tak dobrý
český návod.

Vlastní stránky apky pak jsou tady.

A až se to trochu naučíte, tak se můžete zkusit připojit do našeho turnaje, kde jsou výsledky posledního turnaje (včetně rozdání a u mých partií i dražby). K tomu ale potřebujete náš kód, který nechci uvádět veřejně, protože by se nám tam mohly přihlašovat osoby neoprávněné. Ale osoby oprávněné ho můžou uhodnout, je to je příjmení manžela od té angličanky, před kterým je římskými číslicemi počet písmen jeho křestního jména zýšený o jednu.

:-)

A až se opřihlásíte do našeho turnaje, zvolte pro sichr číslo stolu nebo páru 8, čímž se dostanete do diváckého režimu a můžete prohlížet, ale ne měnit.

Tož, jak říkáme u nás na jižní Moravě: Good luck!

 

 

Comment
Organizace turnajů

Poté, co mi posledně trvalo půl hodiny nastartování turnaje, jsem definitivně dospěl k názoru, že něco musíme změnit. Hlavní problém je, že vše kolem zahájení turnaje dělám sám. Tak jsem se inspiroval bridžovým klubem v Rugby a pokusím se zavést některá opatření, která fungovala tam, doufaje, že budou ku prospěchu i tady. Především jde o rozdělení činností mezi členy, tak, aby se na organizaci podílelo více členů klubu. 

1, Pořadatelská služba

Pořadatel vyzvedne kufr, označí stoly čísly a umístí na ně bidding boxy a vyzve hráče, aby se posadili ke stolům. Z kufru vytáhne router a zapojí ho do zásuvky. Po skončení turnaje uklidí bidding boxy, čísla na stoly a router zpět do kufru.

2, Tablety

Zatím nosím tablety já, ale bylo by dobré, kdyby je nosil někdo z Brna, pro případ, že nebudu moci přijít. Protože díky internetu můžu turnaj nastartovat i kyž nebudu moci přijít z Moravského Žižkova. U kotelny pak bude třeba zapnout tablety, připojit k síti a spustit chrome, což už pár lidí umí a pár se to ještě může naučit.

3. Míchač

To je zatím limitováno, buď Luboš nebo já, ale zkusíme něco vymyslet. 

4. Počítač

Tak tohle zatím dělám já, ale když se přihlásí dobrovolníci, zaškolím.

5. Pohotovost

A tohle je novinka, kterou jsem odkoukal z klubů v Anglii. Hráč, který má pohotovost, přijde a je připraven hrát s někým, kdo přijde bez partnera. Pokud přijdou dva takoví hráči, tak hrají samozřejmě spolu. Já vím, že nikdo takový nechodí, ale až po zavedení této služby uvidíme, zda bude používána nebo ne. Máme v Brně několik hráčů, kteří můžou mít čas od času chuť si zahrát, tak proč jim tu šanci nedat. Toto bude, stejně jako ostatní služby, služba zcela dobrovolná a pokud budou všichni dobrovolníci, tak na každého služba vyjde tak 2x za rok. Pohotovost bude dražit systém SAYC (pokud  se nedohodnou jinak), aby se mohli zapojit i naši noví členové.

S pořadatelskou službou a pohotovostí můžeme začít hned, takže budu rád, když se mi přihlásí dobrovolníci.

 

Comment
Kalendář
12. prosinec 2023
Úterní turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
14. prosinec 2023
Pozor - Zrušeno
!!!!!!!
  (Reservations)
19. prosinec 2023
Úterní turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
21. prosinec 2023
Pozor !!! Zrušeno