BK Brno
Release 2.19q
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2022
Výsledky
Párový turnaj
Skupinovka 22/23
Párový turnaj
Zprávy
Zarážání hory v Moravském Žižkově

Zatím nejtěsnějším rozdílem v historii skončil turnaj pořádaný u příležitosti

Zarážání hory v Moravském Žižkově.

O méně než čtvrt procenta zvítězili Tony s Jiřím před Michalem s Berenikou.

Gratulujeme všem.

Doufám, že rozdání, která jsme hráli, byla zajímavá,

dopoledne jsme hráli 20 rozdání podle finále anglického mistrovství párů

odpoledne pak 12 podle anglického turnaje Premier Grand Masters.

 

Jo, a někdo si tam zapoměl powerbanku, tak je u mně.

 

Comment
Apka pro vkládání výsledků

Nedávno jsem narazil na novou aplikaci pro vkládání výsledků a vypadá tak dobře, že jsem se rozhodl ji začít používat pro naše turnaje.

Hlavní výhodou je, že nepotřebuje lokální server (tedy notebook a router), ale používá server na internetu. Jednotlivé tablety se tak sice musí připojovat přímo k internetu, ale velmi dobře jsou použitelné i mobily, které se monou připojovat i přes WiFi U kotelny (což jsme ověřili). Problémy se vyskytovaly, když jsme připojovali k WiFi U kotelny staré tablety, ale na tom popracuju a snad dořeším, s novějšími tablety to šlo dobře.

Tato nová apka pracuje ve dvou základních režimech - buď je tablet určen pro některý stůl nebo putuje s některým párem. Ideální stav by byl, kdyby si každý pár nosil tablet nebo mobil a pokud by hrál na severu, tak by do něj vkládal výsledky. Samozřejmě se mohou páry u stolu  dohodnout, že bude vkládat někdo jiný. Pokud přijde několik párů bez tabletů, tak se pro jejich zápasy použíjí klubové tablety. ale vlastně i když přijdou tři páry bez vlastního tabletu, bude nám stačit jeden klubový tablet, který navíc nemusíme potřebovat v prvním kole a třeba stihneme klubový tablet z kufru aspoň trochu dobít.

Vlastní aplikace pro Android je zde nebo pro Apple zde.

Zatím je jen v angličtině, ale nainstalujte si ji, pokud máte na co. Je to jednoduché a ovládání je velmi intuitivní. Po kliknutí na glob(us)u zadejte kód testovacího turnaje nizx01 a klikněte na Enter duplicate. Pak zadejte číslo stolu (nebo páru), znovu Enter duplicate a jste v režimu vkládání jmen a výsledků. Zkoušejte, klikejte, testujte, k tomu je testovací turnaj určen. Pokud rádi čtete návody, tak je zde. Na PC se mi nepodařilo spustit na těchto stránkách Google translator, ale na tabletu nebo mobilu to fungovalo a málokde najdete tak dobrý
český návod.

Vlastní stránky apky pak jsou tady.

A až se to trochu naučíte, tak se můžete zkusit připojit do našeho turnaje, kde jsou výsledky posledního turnaje (včetně rozdání a u mých partií i dražby). K tomu ale potřebujete náš kód, který nechci uvádět veřejně, protože by se nám tam mohly přihlašovat osoby neoprávněné. Ale osoby oprávněné ho můžou uhodnout, je to je příjmení manžela od té angličanky, před kterým je římskými číslicemi počet písmen jeho křestního jména zýšený o jednu.

:-)

A až se opřihlásíte do našeho turnaje, zvolte pro sichr číslo stolu nebo páru 8, čímž se dostanete do diváckého režimu a můžete prohlížet, ale ne měnit.

Tož, jak říkáme u nás na jižní Moravě: Good luck!

 

 

Comment
Hraní o prázdninách

Jak jste si všimli, naplánoval jsem turnaje i na prázdniny. Je mi jasné, že moc velká účast nebude, ale bylo by škoda, aby ti, co budou chtít přijít i o prázdninách, přišli o šanci si zahrát. Aby se nestalo, že některý pár přijde a nebude mít s kým, je o prázdninách

ABSOLUTNĚ POVINNÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ.

Navíc bude velmi vítáno, když páry, které nebudou moci přijít, použijí v přihlašovacím formuláři volbu NP (Not Playing), aby ostatní měli představu o tom, zda se vůbec může sejít dostatek lidí na turnaj. Turnaje se budou hrát, pokud se

vždy do čtvrtku do 1200

přihlásí alespoň čtyři páry. Budou se hrát rozdání, která se hrála v Rugby, takže topové výsledky budou použitelné i ze dvou stolů. 

Nenechávejte přihlášení na poslední chvíli, pohled na prázdnou startovní listinu odradí, váhající nebo příležitostné zájemce.

A nezapomínejte na možnost najít partnera na jeden večer, pokud váš stálý partner nemůže, nebo vás (třeba jen na chvíli) omrzí.

Kdo se neumí přihlásit, volejte, nebo mailujte a přihlásím vás.

Aby bylo jasno, není to tak, že pokud se nepřihlásíte, nebudete moci hrát. Ale pokud se nepřihlásíte, riskujete, že přijdete a nebude s kým hrát. Mališovi z Moravského Žižkova musí vědět předem, jestli má cenu jezdit.

Comment
Organizace turnajů

Poté, co mi posledně trvalo půl hodiny nastartování turnaje, jsem definitivně dospěl k názoru, že něco musíme změnit. Hlavní problém je, že vše kolem zahájení turnaje dělám sám. Tak jsem se inspiroval bridžovým klubem v Rugby a pokusím se zavést některá opatření, která fungovala tam, doufaje, že budou ku prospěchu i tady. Především jde o rozdělení činností mezi členy, tak, aby se na organizaci podílelo více členů klubu. 

1, Pořadatelská služba

Pořadatel vyzvedne kufr, označí stoly čísly a umístí na ně bidding boxy a vyzve hráče, aby se posadili ke stolům. Z kufru vytáhne router a zapojí ho do zásuvky. Po skončení turnaje uklidí bidding boxy, čísla na stoly a router zpět do kufru.

2, Tablety

Zatím nosím tablety já, ale bylo by dobré, kdyby je nosil někdo z Brna, pro případ, že nebudu moci přijít. Protože díky internetu můžu turnaj nastartovat i kyž nebudu moci přijít z Moravského Žižkova. U kotelny pak bude třeba zapnout tablety, připojit k síti a spustit chrome, což už pár lidí umí a pár se to ještě může naučit.

3. Míchač

To je zatím limitováno, buď Luboš nebo já, ale zkusíme něco vymyslet. 

4. Počítač

Tak tohle zatím dělám já, ale když se přihlásí dobrovolníci, zaškolím.

5. Pohotovost

A tohle je novinka, kterou jsem odkoukal z klubů v Anglii. Hráč, který má pohotovost, přijde a je připraven hrát s někým, kdo přijde bez partnera. Pokud přijdou dva takoví hráči, tak hrají samozřejmě spolu. Já vím, že nikdo takový nechodí, ale až po zavedení této služby uvidíme, zda bude používána nebo ne. Máme v Brně několik hráčů, kteří můžou mít čas od času chuť si zahrát, tak proč jim tu šanci nedat. Toto bude, stejně jako ostatní služby, služba zcela dobrovolná a pokud budou všichni dobrovolníci, tak na každého služba vyjde tak 2x za rok. Pohotovost bude dražit systém SAYC (pokud  se nedohodnou jinak), aby se mohli zapojit i naši noví členové.

S pořadatelskou službou a pohotovostí můžeme začít hned, takže budu rád, když se mi přihlásí dobrovolníci.

 

Comment
Hrací tempo turnajů

Pomalu začínáme zapojovat nováčky do našich turnajů a to samozřejmě přináší jisté problémy. Hlavním je rychlost, není se co divit, že hrají pomaleji, nemají jistotu, sebevědomí, ale i manuální zručnost, protože většinu kurzu jsme měli na projektoru a ne s kartama v ruce. Takže jim budeme poskytovat více času, ale tak, aby ostatní nemuseli čekat. Budeme hrát na časový limit 7:30 minut na partii. přičemž pět minut před koncem limitu nedovolíme zahajovat další rozdání. Takto nebudou pomalejší páry poháněny k rychlejšímu tempu (zatím), ale neodehrají tolik rozdání jako ostatní, což není problém. Takže po ohlášení "Nezačínejte další rozdání tohoto kola"  dokončíte rozdání, případná neodehraná rozdání zadáte jako NoP a připravíte se ke střídání.

Uvidíte, že to půjde.

Comment
Vánoční večírek

Poslední zoči voči turnaj roku 2021 skončil vítězstvím dvojice Iva Ručná a Ivana Novotná. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře když i ti, co měli smůlu v kartách, si mohli spravit chuť cukrovím, které přinesli naši noví přátelé - účastníci kurzu. Věřím, že večer jako tento jim ukázal, jak bridž může spojovat všechny lidi bez ohledu na jejich výkonnost.

Všem přejeme hezké svátky a do nového roku hlavně hodně zdraví.

Comment
Konec roku 2021

Konec roku 2021 oslavíme posledním zoči voči turnajem v Kotelně 16.12. Na další čtvrtky, tedy 23. a 30. prosince jsem naplánoval páráky na BBO stejně jako na 26. prosince. Všechny turnaje na BBO jsou za peníze, pro lepší zapamatování jsem to zrýmoval: "Za každého hráče pětadvacet Ká čé." 

Co se bude dít po Novém roce, se uvidí.

 

Comment
Aktuality

Minulý čtvrtek nám stávkoval router, takže jsme nemohli hrát online s Honzou a Albertem. Chybu jsem našel, a udělal opatření, aby se neopakovala, tak snad ...

Objevil se pořadavek na včasnější začátky. Nejjednodušší je předehrát si partie z posledního kola, k tomu je ale nutné, aby se všichni přihlásili předem. Uzávěrka přihlášek je tedy v 16hodin, pokud někdo přijde bez přihlášky, riskuje, že ho nepůjde do turnaje zařadit. Ti co se neumí přihlásit přes web, mi musí do 16 volat nebo poslat sms.

Naši hráči se zúčastnili Velké ceny Znojma pořádané Honzou Pivničkou. Kromě výsledků turnaje, které jsou zde, se pmůžete podívat i na fotky, které poslal Tony.

Vlastík se rozhodl se pokusit vylepšit nevalné vyhlídky brněnského bridže uspořádáním kurzu pro začátečníky. Každá pomocná ruka je vítána, každá rada dobrá. K tomu může pomoct i nová rubrika Kurzy bridge. kde můžete každý přispět nápadem, nebo komentářem..

Comment
Nová sezóna 2021/22

Novou sezónu začínáme na novém místě a v novém čase. Půlhodinový posun by měl umožnit všem se dostat včas na turnaj a snad i zpět domů. Zkusíme a uvidíme.  Pouze skupinovku nechávám na 17hodin, aby se vzdálení účastníci dostali domů v rozumném čase.

Pokud by někdo chtěl začínat páráky dříve než 1730 a najde si pár, který s ním začne od 17hod, uveďte to do formuláře přihlášení jako poznámku a budete nalosovaní tak, že si od 17hod předehrajete poslední kolo. Předhrávané kolo sice nejde hned zapsat do tabletu, takže si budete muset výsledky někam poznačit, ale po skončení předposledního kole stačí vložit výsledky a můžete jít domů.

Myslím, že my s Cassie nemáme problém jezdit na 17hod, i když možná bude takových párů víc.

Comment
Skupinovka 2021

Tak jsme ve druhém kole skupinovky hráli tři utkání místo plánovaných čtyř. Vím, kdo za to může, ale nebudu ho jmenovat, ne proto, že by si to nezasloužil, ale prostě ho jmenovat nechci. Aby regularita soutěže byla narušena co nejméně, vynásobil jsem VP koeficientem 1,33, takže toto kolo bude mít stejnou váhu, jako kolo minulé a doufejme i jako kola budoucí, ve kterých bychom už vždy měli hrát 4 utkání. Pořadí v turnaji zůstává nezměněno, takže předem zamítám požadavky na opakování ceremoniálu.
Pokud v příštích turnajích skupinovky někdo zjistí, že je turnaj nastaven na tři utkání místo čtyř a oznámí to vedoucímu turnaje v průběhu prvního rozdání, bude mu rozhodčím nadržováno při všech sporech, které v tom turnaji povede.

Opravené průběžné pořadí skupinovky je zde.

Comment
Velká skupinovka 2021

Skupinovku na šesti stolech už jsme dlouho nehráli, takže slavíme úspěch hned, jak jsme začali. Přestože výsledky ještě nejsou definitivní, je jasné že vyhráli Pepa s Pavlem, kteří ve velkém come backu nedali nikomu šanci. Publikované výsledky nejsou definitivní, protože si potřebuji ještě vyjasnit detaily s BBO. To totiž v našem turnaji 28.1. spočítalo pěkně VP, ale ve skupinovce, která byla (aspoň dlé mého skromného mínění) nastavena úplně stejně, tak nechala výpočet VP na mně. S čímž se jen tak nehodlám smířit a bude ještě chvíli bojovat. Každopádně do příštího kola už budou jasné detaily výpočtu (kolik výsledků se škrtá, jaká je stupnice VP), ale ty budou záviset na tom, zda se podaří přimět k výpočtu BBO.

Comment
Výsledky s roboty

Výsledky z 28.1. jsem musel trochu přepočítávat, aby Jitka s Honzou nepříšli o první místo, protože roboti, zdá se, byli nad naše síly. Přepočet není dokonalý, protože jsem sice zápasy robotů nezapočítal do výsledků, ale nechal jsem jejich výsledky započteny do průměrů jednotlivých rozdání (čistě z lenosti, nechtělo se mi nad tím trávit čas), ale myslím, že to není podstatné. Výsledné pořadí je pak vzhledem k nerovnosti počtu zápasů dáno průměrem VP bodů na zápas.

Včera jsem si udělal přehled, jak rychle hrajeme a zjistil jsem, že tempo 8 minut na partii musí být dostatečné. V případě výpadku spojední, omdlení spoluhráče, nebo jiné závažné okolnosti, volejte sudího a ten přidá čas, ale jinak to hlídat nebudu. Pokud se rozdání nedohraje, je pak dopočteno podle toho, co vypočte double dummy software, takže pokud je jasné, že máte všechny zdvihy, není třeba panikařit, stejně je nakonec dostanete. Jen pro pořádek bude dobré, když nahlásíte rozhodčímu, že takový nedohraný výsledek má být upraven, protože rozhodčí si toho nemusí všimnout a BBO samo o sobě (na rozdíl od rozhodčího) ne vždy udělá vše správně.

Comment
Kalendář
29. září 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
6. říjen 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
13. říjen 2022
Skupinovka 22/23
U kotelny 1715
  (Reservations)
20. říjen 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
27. říjen 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)