BK Brno
Release 2.19q
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2022
Výsledky
Ctrtecni parak snad uz spravne
Párový turnaj
Skupinovka 22/23
Zprávy
Vánoční turnaj v Uherském Hradišti

Náš bratrský klub v Uherském Hradišti pořádá 17. prosince tradiční vánoční tradičně bezvadný turnaj pro hráče všech úrovní, dokonce zvou i přespolní a osamoceným se vynasnaží najít i partnera.

Pokud máte zájem, najdete více informací zde.

Nebo rovnou kontaktujte organizátory.

Comment
Skupinovka a vánoce

Jelikož nemáme (klepu na dřevo) covidová omezení, roztrhl se pytel s žádostmi o uspořádání firemních večírků a tudíž v předvánoční čtvrtky nemůžeme hrát v salonku, ale pouze nám budou vyhrazeny stoly v restauraci. Na čtvrtek 1.12 jsem objednal čtyři stoly, ale otázka je, co se skupinovkou 8.12 a s dalšími čtvrtky. 

Takže se, prosím, vyjádřete v přiloženém formuláři. Případné další návrhy můžete vložit do poznámky. Navíc jsme loni hráli přes vánoce online, což bychom mohli i letos, cena bude 30Kč za hráče a turnaj. Vybral jsem dva termíny, oba pondělky, pokud máte jiné návrhy, pište do poznámky.

 

Comment
Zarážání hory v Moravském Žižkově

Zatím nejtěsnějším rozdílem v historii skončil turnaj pořádaný u příležitosti

Zarážání hory v Moravském Žižkově.

O méně než čtvrt procenta zvítězili Tony s Jiřím před Michalem s Berenikou.

Gratulujeme všem.

Doufám, že rozdání, která jsme hráli, byla zajímavá,

dopoledne jsme hráli 20 rozdání podle finále anglického mistrovství párů

odpoledne pak 12 podle anglického turnaje Premier Grand Masters.

 

Jo, a někdo si tam zapoměl powerbanku, tak je u mně.

 

Comment
Apka pro vkládání výsledků

Nedávno jsem narazil na novou aplikaci pro vkládání výsledků a vypadá tak dobře, že jsem se rozhodl ji začít používat pro naše turnaje.

Hlavní výhodou je, že nepotřebuje lokální server (tedy notebook a router), ale používá server na internetu. Jednotlivé tablety se tak sice musí připojovat přímo k internetu, ale velmi dobře jsou použitelné i mobily, které se monou připojovat i přes WiFi U kotelny (což jsme ověřili). Problémy se vyskytovaly, když jsme připojovali k WiFi U kotelny staré tablety, ale na tom popracuju a snad dořeším, s novějšími tablety to šlo dobře.

Tato nová apka pracuje ve dvou základních režimech - buď je tablet určen pro některý stůl nebo putuje s některým párem. Ideální stav by byl, kdyby si každý pár nosil tablet nebo mobil a pokud by hrál na severu, tak by do něj vkládal výsledky. Samozřejmě se mohou páry u stolu  dohodnout, že bude vkládat někdo jiný. Pokud přijde několik párů bez tabletů, tak se pro jejich zápasy použíjí klubové tablety. ale vlastně i když přijdou tři páry bez vlastního tabletu, bude nám stačit jeden klubový tablet, který navíc nemusíme potřebovat v prvním kole a třeba stihneme klubový tablet z kufru aspoň trochu dobít.

Vlastní aplikace pro Android je zde nebo pro Apple zde.

Zatím je jen v angličtině, ale nainstalujte si ji, pokud máte na co. Je to jednoduché a ovládání je velmi intuitivní. Po kliknutí na glob(us)u zadejte kód testovacího turnaje nizx01 a klikněte na Enter duplicate. Pak zadejte číslo stolu (nebo páru), znovu Enter duplicate a jste v režimu vkládání jmen a výsledků. Zkoušejte, klikejte, testujte, k tomu je testovací turnaj určen. Pokud rádi čtete návody, tak je zde. Na PC se mi nepodařilo spustit na těchto stránkách Google translator, ale na tabletu nebo mobilu to fungovalo a málokde najdete tak dobrý
český návod.

Vlastní stránky apky pak jsou tady.

A až se to trochu naučíte, tak se můžete zkusit připojit do našeho turnaje, kde jsou výsledky posledního turnaje (včetně rozdání a u mých partií i dražby). K tomu ale potřebujete náš kód, který nechci uvádět veřejně, protože by se nám tam mohly přihlašovat osoby neoprávněné. Ale osoby oprávněné ho můžou uhodnout, je to je příjmení manžela od té angličanky, před kterým je římskými číslicemi počet písmen jeho křestního jména zýšený o jednu.

:-)

A až se opřihlásíte do našeho turnaje, zvolte pro sichr číslo stolu nebo páru 8, čímž se dostanete do diváckého režimu a můžete prohlížet, ale ne měnit.

Tož, jak říkáme u nás na jižní Moravě: Good luck!

 

 

Comment
Organizace turnajů

Poté, co mi posledně trvalo půl hodiny nastartování turnaje, jsem definitivně dospěl k názoru, že něco musíme změnit. Hlavní problém je, že vše kolem zahájení turnaje dělám sám. Tak jsem se inspiroval bridžovým klubem v Rugby a pokusím se zavést některá opatření, která fungovala tam, doufaje, že budou ku prospěchu i tady. Především jde o rozdělení činností mezi členy, tak, aby se na organizaci podílelo více členů klubu. 

1, Pořadatelská služba

Pořadatel vyzvedne kufr, označí stoly čísly a umístí na ně bidding boxy a vyzve hráče, aby se posadili ke stolům. Z kufru vytáhne router a zapojí ho do zásuvky. Po skončení turnaje uklidí bidding boxy, čísla na stoly a router zpět do kufru.

2, Tablety

Zatím nosím tablety já, ale bylo by dobré, kdyby je nosil někdo z Brna, pro případ, že nebudu moci přijít. Protože díky internetu můžu turnaj nastartovat i kyž nebudu moci přijít z Moravského Žižkova. U kotelny pak bude třeba zapnout tablety, připojit k síti a spustit chrome, což už pár lidí umí a pár se to ještě může naučit.

3. Míchač

To je zatím limitováno, buď Luboš nebo já, ale zkusíme něco vymyslet. 

4. Počítač

Tak tohle zatím dělám já, ale když se přihlásí dobrovolníci, zaškolím.

5. Pohotovost

A tohle je novinka, kterou jsem odkoukal z klubů v Anglii. Hráč, který má pohotovost, přijde a je připraven hrát s někým, kdo přijde bez partnera. Pokud přijdou dva takoví hráči, tak hrají samozřejmě spolu. Já vím, že nikdo takový nechodí, ale až po zavedení této služby uvidíme, zda bude používána nebo ne. Máme v Brně několik hráčů, kteří můžou mít čas od času chuť si zahrát, tak proč jim tu šanci nedat. Toto bude, stejně jako ostatní služby, služba zcela dobrovolná a pokud budou všichni dobrovolníci, tak na každého služba vyjde tak 2x za rok. Pohotovost bude dražit systém SAYC (pokud  se nedohodnou jinak), aby se mohli zapojit i naši noví členové.

S pořadatelskou službou a pohotovostí můžeme začít hned, takže budu rád, když se mi přihlásí dobrovolníci.

 

Comment
Kalendář
1. prosinec 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
8. prosinec 2022
Skupinovka 22/23
U kotelny 1715
  (Reservations)
15. prosinec 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
22. prosinec 2022
Párový turnaj
U kotelny 1730
  (Reservations)
26. prosinec 2022
Turnaj na BBO
U kotelny 1900