Release 2.19p
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2021
LCBA Master Points

A list of the Master Points obtained in L.C.B.A. events by our members for the 2019-20 season is available in the members' area.
These include ONLY the points for Teams events and the Pairs League.  All Pairs event results have been sent to the EBU as P2P files shortly after the event was played, which allocate Master Points and add the results to members NGS records

CIO Trustee Meeting Minutes

The  CIO Trustee Meeting Minutes are available in the members area. 

Club Email address

To contact a committee member, use the 'Committee / contact' menu item above.
To send an email to the club use CBCLeicester@gmail.com

Changes

If you want any information shown on this site or see any errors, please contact web master, Richard Smith.  Use the Committee icon and then Webmaster.

Communications

It is possible that we may need to send emails to members using the Bridgewebs email service.  It has been reported that these communications may be placed in your 'Junk Mail' box by your system.  To avoid this make members@bridgewebsmail.com one of your trusted addresses.  NOTE:  This email address will not receive any emails.  Should you wish to contact the committee, use the contacts menu item on the right of this menu.

Competition Archive

CBC cups and trophies

Year Name
1962 Cayless Cup
1962 Cole Tankard
1962 Hammersley Cup
1962 Woodier Cup
1972 Staines Challenge Cup
1976 Don Smith Memorial Trophy
1976 Richard Buckby Trophy
1978 Wightman Trophy
1990 Hurwich Quaich
tbc Margaret Hill Trophy
2000 Williams Cup
2015 Win Stocker Trophy
2018 Coltman Trophy

The cups are listed above in the order in which they were presented to the club.

Cayless, Cole, Hammersley, Woodier

The initial four cups were donated in 1962, the date of formation of the club. The founder members were

  • Lloyd Cayless
  • Mollie Cole, a member of the first committee.
  • Jack and Peggy Hammersley, first secretary and assistant secretary. Jack became a life member in 1979.
  • Arthur and Kitty Woodier. Arthur was a member of the first committee.

The Cayless Cup is presented to the winner of an individual event.

The Cole Tankard is presented to the individual who has collected the most masterpoints in club sessions (currently restricted to Monday evenings).

The Hammersley Cup is presented to the winners of a teams of four event.

The Woodier Cup is presented to the winners of a pairs event.

Staines, Don Smith

Next we received two cups which were used to complement the Woodier Cup. The Staines Challenge Trophy was awarded to the winners of our mixed pairs event and the Don Smith Memorial Trophy went to the winners of a same sex pairs event. The presenters were:

  • Billie Staines
  • Don Smith, treasurer for many years before retiring through ill health and was made a life member in 1975

Richard Buckby

To complement the Hammersley Cup teams of four the next cup was used for winners of a pivot teams of four event (at least one team member must be a lady). The presenters were:

  • Richard and Margaret Buckby, founder members who served for many years on the committee. Richard was made a life member in 1980.

Wightman, Hurwich, Margaret Hill, Williams

Non-experts were very much in the minds of our next four presenters.

  • Jean Wightman presented a Trophy for a non-experts pairs event. The Trophy is now awarded to the "amateur" winner in our annual pro-am event.
  • David Hurwich presented us with a Quaich used for our annual teams of four handicapped summer league.
  • Margaret Hill presented us with a Trophy that is now used to reward the top player on our annual holiday.
  • Norman and Ann Williams. Norman directed Friday Afternoon sessions for many years when they were first introduced under Brenda Harris's stewardship. They presented us with the sister cup to the Cole Tankard which is awarded to the player scoring the highest master points in level 2 events (restricted to Non-Experts). Norman became a life member in 2005.

Win Stocker, Coltman

The Win Stocker Trophy was donated by his daughter in memory of Win who was a 'regular' player at the club until his untimely death in 2013. The trophy is awarded to the winners of our same sex pairs event (replacing the Don Smith Memorial Trophy which is now presented to the best ranked pair of the opposite sex to the winners in that event).

And finally the Coltman Trophy was given to the club in memory of Brenda Coltman by her daughters Debbie Neal, Pip Godfrey and Sue. It is presented each year to the member with the most improved NGS rating in the period 1st April to 31st March and who had an NGS grade of 4 (in excess of 41%) or higher at 1st April. If there are 2 equal improvers, the winner will be the one with the higher grade on 1st April. This was presented for the first time at the 2018 AGM.

Cayless Cup

Year Winners
2019 A.Lennox
2018 H.Leigh
2017 P.Coates
2016 I.Dent
2015 A.M.Wright
2014 J.M.Hyslop
2013 J.B.Young
2012 S.J.Stokes
2011 R.H.C.Tyler
2010 K.Preston
2009 A.Nichols
2008 E.Cooper
2007 G.Triandafyllidis
2006 J.A.Bowness
2005 A.Thomas
2004 M.A.Hill
2003 S.R.Horn
2002 D.F.Deadman
2001  
2000 A.Wood
Year Winners
1999 B.Lees
1998 E.Cooper
1997 B.E.Coltman
1996 W.Stocker
1995 J.Field
1994 C.E.Chadwick
1993 D.Craig
1992 K.A.L.Ford
1991 J.D.Beattie
1990 A.Adams
1989  
1988 K.R.Waring
1987 L.Kvietkauskas
1986 M.Pote
1985 K.Moseley
1984 D.Brooks
1983 M.Mahoney
1982 M.Gilbertson
1981 A.Long
1980 R.Wigham
Year Winners
1979 B.M.Wilde
1978 C.E.Chadwick
1977 E.Elias
1976 D.Gilbertson
1975 Z.Koltao
1974 A.N.Odams
1973 E.M.Sharman
1972 B.Besbrode
1971 K.A.L.Ford
1970 R.Jackson
1969 A.Long
1968 N.S.Wilde
1967 A.B.Hammersley
1966 E.A.Sharman
1965 P.Buckingham
1964 D.F.Griffiths
1963 R.W.Buckby
1962 P.Hammersley

Cole Tankard

Year Winners
2019 A.Mackriell
2018 J.G.Milne
2017 P.G.Halford
2016 J.G.Milne
2015 S.J.Stokes
2014 J.G.Milne
2013 M.J.Mahoney
2012 M.J.Mahoney
2011 B.A.Marlow
2010 M.J.Mahoney
2009 J.G.Milne
2008 J.G.Milne
2007 I.R.Bruce
2006 J.G.Milne
2005 J.G.Milne
2004 M.J.Mahoney
2003 S.R.Horn
2002 M.J.Mahoney
2001 C.G.Jones
2000 C.G.Jones
Year Winners
1999 K.A.L.Ford
1998 K.A.L.Ford
1997 K.A.L.Ford
1996 K.A.L.Ford
1995 K.A.L.Ford
1994 K.A.L.Ford
1993 K.A.L.Ford
1992 K.A.L.Ford
1991 K.A.L.Ford
1990 K.A.L.Ford
1989 K.A.L.Ford
1988 K.A.L.Ford
1987 D.I.Wymer
1986 D.Symonds, D.I.Wymer
1985 M.Hathway
1984 A.Dunkerley
1983 J.Mason
1982 S.Bakewell
1981 C.E.Chadwick
1980 M.Newman
Year Winners
1979 D.F.Pollard
1978 E.Elias
1977 D.Gilbertson
1976 E.N.Wilde
1975 E.N.Wilde
1974 J.R.Morry
1973 R.D.Green
1972 D.B.Smith
1971 N.S.Wilde
1970 D.B.Smith
1969 D.B.Smith
1968 D.B.Smith
1967 A.B.Hammersley
1966 D.B.Smith
1965 D.B.Smith
1964 D.B.Smith
1963 D.B.Smith
1962 D.B.Smith

Hammersley Cup

Year Winners
2019 I.R.Bruce, L.Hilton, S.J.Stokes, E.N.Wilde
2018 A.M.Ayers, T.Lindop, A.K. & L.C.Pathan
2017 D.Jones, J.G.Milne, A.J.Nichols, R.A.Smith
2016 P.A. & S.Bowyer, D. & K.Happer
2015 P.A. & S.Bowyer, D. & K.Happer
2014 G.Duddle, Y.Haider, I.Y.Krantz, S.J.Stokes
2013 G.Duddle, Y.Haider, I.Y.Krantz, S.J.Stokes
2012 W.H.Gray, P.G.Halford, A.N.Odams, A.K.Pathan
2011 P.A.Bowyer, W.H.Gray, P.G.Halford, A.N.Odams
2010 S.Bowyer, G.Duddle, I.Y.Krantz, S.J.Stokes
2009 I.R.Bruce, D.I.Fletcher, M.J.Mahoney, B.A.Marlow
2008 I.R.Bruce, D.I.Fletcher, M.J.Mahoney, B.A.Marlow
2007 W.H.Gray, B.A.Marlow, A.N.Odams, A.K.Pathan
2006 W.H.Gray, P.G.Halford, A.N.Odams, A.K.Pathan
2005 W.H.Gray, P.G.Halford, A.N.Odams, A.K.Pathan
2004 D.I.Fletcher, M.J.Mahoney, D.F.Pollard, J.V.Wightman
2003 J.D.Beattie, D.R.Bell, M.J.Mahoney, D.F.Pollard
2002 C.G.Jones, M.Jones, M.Mahoney, E.A.Moncrief
2001 C.G.Jones, M.Jones, M.Mahoney, E.A.Moncrief
2000 D. & J.Lashley, R.T. & Mrs Turner
Year Winners
1999
1998 D.I.Fletcher, B. & F.Harris, D.F.Pollard
1997 A.J. & M.Payne, F.B. & M.Raven
1996 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford, J.Morrey, N.S.Wilde
1995 C.E.Chadwick, J.Field, E.Gunner, S.Horn
1994 A.J. & M.Payne, F.B. & M.Raven
1993 J.Grant, M.Pote, G.A. & B.C.Swann
1992 W.H.Gray, P.G.Halford, W.Hood, J.V.Wightman
1991 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford, A.N.Odams, N.S.Wilde
1990 W.H.Gray, P.G.Halford, S.J.Stokes, J.V.Wightman
1989 W.H.Gray, P.G.Halford, S.J.Stokes, J.V.Wightman
1988 W.H.Gray, P.G.Halford, S.J.Stokes, J.V.Wightman
1987 R.D.Green, D.J.Harriman, M.J.Mahoney, G.A.Swann
1986 K.A.L.Ford, A.N.Odams, J.R.Morrey, N.S.Wilde
1985 K.A.L.Ford, A.N.Odams, J.R.Morrey, N.S.Wilde
1984 D.B.Deane, M.Gilbertson, M.Pote, G.Taylor
1983 A.Forsyth, M.J.Mahoney, L.Mason, D.K.Russell
1982 D.B.Deane, M.Gilbertson, M.Pote, G.Taylor
1981 M.Buckby, W.H.Gray, P.G.Halford, D.J.Harper
1980 R.Fox, C.S. & J.Gore, N.S.Wilde
Year Winners
1979 D.J.Brooks, M. & R.W.Buckby, D.J.Harper
1978 P.Arnold, A.Palit, P.A.Watts, H.D.Stevens
1977 C.E.Chadwick, N.Davis, M.Pote, G.Taylor
1976 M. & R.W.Buckby, G.Chalkley, A.C.Hathaway
1975 K.A.Forsyth, J.G.Milne, A.K.Pathan, E.N.Wilde
1974 L.A.J. Eaves, E.A.B.Eaves, E. & O.Elias
1973 G.H.F. & Mrs Broad, B. & N.S.Wilde
1972 K.A.L.Ford, R.Pearse, D.B.Smith, A.N.Wilson
1971 D.Davidson, D.J.Harper, C.M.West, R.Woodcock
1970 G.H.F.Broad, E. & O.Elias, M.Pote
1969 G.H.F.Broad, E. & O.Elias, M.Pote
1968 G.H.F.Broad, E. & O.Elias, M.Pote
1967 A.B. & P.Hammersley, H.Kite, G.Walshaw
1966 M. & R.W.Buckby, P.A.Harvey, G.Walshaw
1965 E. & O.Elias, S.Ridgeway, M.Wilson
1964 E.R.Crane, K.A.L.Ford, D.B.Smith, A.N.Wilson
1963 M. & R.W.Buckby, J.Milton, J.R.Taylor
1962 E.R.Crane, K.A.L.Ford, D.B.Smith, A.N.Wilson

Woodier Cup

Year Winners
2019 A.Mackriell, P.Nuttall
2018 P.G.Halford, J.Young
2017 P.G.Halford, M.J.Mahoney
2016 L.Hilton, I.Y.Krantz
2015 P.G.Halford, M.J.Mahoney
2014 Y.Haider, S.J.Stokes
2013 A.K. & L.C Pathan
2012 T.S.Barrett, M.J.Mahoney
2011 D.I.Fletcher, M.J.Mahoney
2010 Y.Haider, S.J.Stokes
2009 D.I.Fletcher, M.J.Mahoney
2008 D.I.Fletcher, M.J.Mahoney
2007 A.N.Odams, A.K.Pathan
2006 I.R.Bruce, E.M.Marlow
2005 R.Patel, J.Sumaria
2004 J.D.Beattie, A.K.Pathan
2003 S.R.Horn, T.E.Hyde
2002 S.R.Horn, T.E.Hyde
2001 B.Coltman, D.Symonds
2000 P.G.Halford, W.H.Gray
<
Year Winners
1999 M.J.Mahoney, E.A.Moncrief
1998 M.J.Mahoney, E.A.Moncrief
1997 D.F.Pollard, J.V.Wightman
1996 W.H.Gray, P.G.Halford
1995 K.A.L.Ford, D.F.Pollard
1994 L.A.Coe, M.A.Hill
1993 J.D.Beattie, I.Y.Krantz
1992 A.N.Odams, N.S.Wilde
1991 P.J.Cooney, D.H.Rollason
1990 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford
1989 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford
1988 M.Hathaway, L.Kvietkauskas
1987 S.Bowyer, J.M.Mason
1986 S.Bowyer, J.M.Mason
1985 D. & M. Gilbertson
1984 A.Forsyth, S.J.Stokes
1983 S.Bakewell, J.M.Mason
1982 K.A.L.Ford, J.R.Morrey
1981 M.J.Newman, R.P.Samani
1980 C.S. & J.Gore
Year Winners
1979 H.Markham, W.H.Gray
1978 G.A. & B.C.Swann
1977 K.A.L.Ford, A.N.Wilson
1976 A.K. & L.C Pathan
1975 D.Gilbertson, J.Hurst
1974 D.Davis, B.Wilde
1973 D.B. & P. Deane
1972 D.F.Griffiths, D.B.Smith
1971 J.M.Milne, A.K.Pathan
1970 D.F.Griffiths, D.B.Smith
1969 D.F.Griffiths, D.B.Smith
1968 D.F.Griffiths, D.B.Smith
1967 D.F.Griffiths, D.B.Smith
1966 D.Davidson, C.Kerr
1965 C.Benson, M.Wacks
1964 A.B. & P.Hammersley
1963 M.Cayless, E.Elias
1962 A.B. & P.Hammersley

Staines Trophy

Year Winners
2019 M.Johnson, M.J.Mahoney
2018 L.Hilton, E.N.Wilde
2017 A.K. & L.C.Pathan
2016 D.B.Deane, I.Y.Krantz
2015 G.Duddle, M.Gilbertson
2014 D.B.Deane, I.Y.Krantz
2013 I.R.Bruce, K. Davies
2012 B.Coltman, R.A.Smith
2011 L.Stone, I.Walkerdine
2010 G.Duddle, M.Gilbertson
2009 G.Duddle, M.Gilbertson
2008 G.Duddle, M.Gilbertson
2007 W.H.Gray, E.A.Moncrief
2006 S.R.Horn, T.E.Hyde
2005 S.R.Horn, T.E.Hyde
2004 D. & J. Lashley
2003 S.R.Horn, T.E.Hyde
2002 J.A.Hill, B.W.B.Stocker
2001 W.H.Gray, M.Pote
2000 M.J.Mahoney, E.A.Moncrief
Year Winners
1999 S.Ashley, A.Gee
1998 M.F.Ferguson, Y.Haider
1997 J.Walker, N.S.Wilde
1996 W.H.Gray, M.Pote
1995 C.E.Chadwick, K.A.L.Ford
1994 W.Hood, P.A.Watson
1993 W.H.Gray, M.Pote
1992 W.Hood, J.V.Wightman
1991 C.E.Chadwick, K.A.L.Ford
1990 S.J.Stokes, J.V.Wightman
1989 M.B.Lebens, R.P.Samani
1988 E.Elias, A.N.Odams
1987 M.B.Lebens, M.J.Mahoney
1986 D. & M.Gilbertson
1985 A.Forsyth, J.M.Mason
1984 D.K.Russell, R.Wigham
1983 M.Hathaway, P.A.Watts
1982 N.Davis, J.V.Wightman
1981 C.E.Chadwick, W.H.Gray
1980 C.S. & J.Gore
Year Winners
1979 D.B.Symonds, D.I.Wymer
1978 I.Y.Krantz, B.E.Seabrook
1977 L.A.J.Eaves, M.Pote
1976 D.C.Davidson, J.Scaife
1975 P.I.Henderson, L.W.McDermott
1974 M.Hathaway, E.N.Wilde
1973 A.H.Bloxham, M.Hathaway
1972 J.G.Milne, J.Morrey

Win Stocker Trophy

Year Winners
2019 S.J.Stokes, E.N.Wilde
2018 P.G.Halford, J.G.Milne
2017 M.J.Mahoney, I.Walkerdine
2016 Y.Haider, S.J.Stokes
2015 B.Norton, A.K.Pathan

Don Smith Memorial Trophy

Year Winners
2019 L.Hilton, I.Y.Krantz
2018 K.Bruce, K.Davies
2017 L.Hilton, A.J.Nichols
2016 I.Y.Krantz, L.Stone
2015 I.Y.Krantz, L.Stone
2014 P.A.Bowyer, D.Happer
2013 Y.Haider, S.J.Stokes
2012 W.Charemza, M.Sakowicz
2011 Y.Haider, S.J.Stokes
2010 D.I.Fletcher, M.J.Mahoney
2009 J.G.Milne, A.K.Patham
2008 W.H.Gray, B.A.Marlow
2007 S.Bowyer, I.Y.Krantz
2006 J.D.Beattie, J.G.Milne
2005 I.R.Bruce, P.D.Cross
2004 W.H.Gray, B.A.Marlow
2003 W.H.Gray, B.A.Marlow
2002 B.E.Coltman, B.Smith
2001 M.Jones, M.J.Mahoney
2000 B.E.Coltman, B.Smith
1999 W.H.Gray, P.G.Halford
1998 J.Field, M.Sollofe
Year Winners
1997 D.Craig, G.D.Price
1996 D.B.Deane, A.N.Odams
1995 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford
1994 S.Bowyer, C.Pierce
1993 D.B.Deane, A.N.Odams
1992 R.W.Buckby,D.F.Pollard
1991 A.N.Odams. N.S.Wilde
1990 H.Cooklin, S.J.Stokes
1989 W.H.Gray, H.M.Markham
1988 A.E.Bowyer, K.A.L.Ford
1987 P.J.Cooney, R.Wigham
1986 C.E.Chadwick, P.G.Halford
1985 W.H.Gray, M.Pote
1984
1983 P.G.Halford, I.J.Holland
1982 E.Elias, R.P.Samani
1981 A.N.Odams, A.Sollofe
1980 E.Elias, M.Newman
1979 K.A.L.Ford, M.L.Buckby
1978 A.Long, A.Palit
1977 C.S.Gore, M.Hathaway
1976 G.H.F.Broad, C.E.Chadwick

Richard Buckby Trophy

Year Winners
2019 J.G.Milne, A.J.Nichols, R.A.Smith, S.J.Stokes
2018 I.Y.Krantz, A.J.Nichols, R.A.Smith, S.J.Stokes
2017 A.M.Ayers, M.Gould, T.Lindop, L.C.Pathan
2016 J.G.Milne, A.J.Nichols, R.A.Smith, S.J.Stokes
2015 J.G.Milne, A.J.Nichols, R.A.Smith, S.J.Stokes
2014 J.G.Milne, A.J.Nichols, R.A.Smith, S.J.Stokes
2013 D. & K.Happer, P.A. & S.Bowyer
2012 B.A.Marlow, J.G.Milne, S.J.Stokes, J.V.Wightman
2011 B.A.Marlow, J.G.Milne, L.Stone, S.J.Stokes
2010 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2009 B.A.Marlow, J.G.Milne, S.J.Stokes, J.V.Wightman
2008 P.J.Cooney, E.Lunt, G.R.Olsson, J.Tuppen
2007 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2006 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2005 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2004 C.G. & M.W. Jones, E.A.Moncrief, S.Wright
2003 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2002 W.H.Gray, P.G.Halford, I.Y.Krantz, A.N.Odams
2001 D.I.Fletcher, W.H.Gray, P.G.Halford, J.V.Wightman
2000 J.Ball, B.Harris, A. & M.Sollofe
Year Winners
1999 J.Ball, B.Harris, A. & M.Sollofe
1998 C.G. & M.W. Jones, M.J.Mahoney, E.A.Moncrief
1997 J.Field, E.Gunner, B.Harris, M.Patterson
1996 C.G. & M.W. Jones, M.J.Mahoney, E.A.Moncrief
1995 J.D.Beattie, I.Y.Krantz, A.N.Odams, N.S.Wilde
1994 J.D.Beattie, I.Y.Krantz, A.N.Odams, N.S.Wilde
1993 W.H.Gray, P.G.Halford, W.Hood, J.V.Wightman
1992 B.Harris, K.M.Patel, A. & M.Sollofe
1991 W.H.Gray, P.G.Halford, S.J.Stokes, J.V.Wightman
1990 T.Adams, I.Y.Krantz, A.N.Odams, N.S.Wilde
1989 A. & Mrs.Rose, J. & S.Williams
1988 R.W.Buckby, C.E.Chadwick, A.M.Dunkerley, E.Elias
1987 D.Brooks, C.E.Chadwick, M.Hathaway, R.Wigham
1986 J.M.Mason, A.N.Odams, J.V.Wightman, N.S.Wilde
1985 A.E.Bowyer, S.Bowyer, D. & M.Gilbertson
1984 P.Brewer, B.Cooklin, R.Fox, M.J.Mahoney
1983 M.Hathaway, D.K.Russell, P.A.Watts, R.Wigham
1982 D.B.Deane, K.A.L.Ford, J.R.Morrey, M.Pote
1981 P.A.Bowyer, R.Fox, D.K.Russell, N.S.Wilde
1980 E. & O.Elias, K.A.L.Ford, J.R.Morrey
Year Winners
1979 D.F.Griffiths, A.N.Odams, G.A. & B.C.Swann
1978 N.Davis, E. & O.Elias, M.B.Lebens
1977 N.Davis, E. & O.Elias, R.Ette
1976 A.E.Bowyer, P.A.Bowyer, A.K. & L.C.Pathan

Wightman Trophy

Year Winners
2019 T.Green
2018 B.Crump
2017 S.Cohen
2016 B.Crump
2015 D.Evans
2014 R.O'Brien
Year Winners
2013
2012 P.Loveday, M.Teague
2011 K.Dale, P.Davies
2010
2009 C.Graves, F.Griffiths
2008 R.S.Shead, N.Walker
2007 A.Crispin, M.J.Toon
2006 R.S.Shead, N.Walker
2005 M.Toon, M.Waterfield
2004 R. & P.Shah
2003 K.Barnet, A.Thomas
2002 E.Farrell, L.Stone
2001 E.Doherty, P.Knight
2000 M.Booton, J.Sumaria
1999 D.Taylor, T.A.Walker
1998 R. & D.Pennington
1997 J.Cloke, S.Wright
1996 M.Patterson, J.Young
Year Winners
1995 M.France, D.Slade
1994 E.Gate, C.D.Smith
1993 V.A.Bouch, G.Price
1992 S.Horn, B.W.B.Stocker
1991
1990 T.Adams, M.Berry
1989 T.Adams, S.Watkins
1988 R.H.Latham, A.L.Wilson
1987
1986
1985
1984 M.J.Mahoney, J.Young
1983 D.J.Harriman, D.F.Pollard
1982 J.A.Grant, P.Macleod
1981 M.J.Mahoney, D.F.Pollard
1980 D.Russell, D.F.Pollard
1979 M.A.Hill, V.Roberts
1978 H. & B.Cooklin

Hurwich Quaich

Year Winning Captain
2018 A.M.Ayers
2017 S.J.Stokes
2016 F.S.Travers
2015 tbc
2014 tbc
2013 tbc
2012 tbc
2011 tbc
2010 tbc
2009 tbc
2008 tbc
2007 tbc
2006 tbc
2005 tbc
2004 tbc
Year Winning Captain
2003 tbc
2002 tbc
2001 tbc
2000 tbc
1999 tbc
1998 tbc
1997 tbc
1996 tbc
1995 tbc
1994 tbc
1993 J.V.Wightman
1992 N.S.Wilde
1991 S.J.Stokes
1990 N.S.Wilde

Margaret Hill Trophy

Year Winners
2019 C.Stevenson, J.Starkie
2018 R. & S.Howard
2017 J.Barnby, P.Harris

Williams Cup

Year Winners
2019 P.Winnack
2018 S.Hassall
2017 G.Ghumra
2016 R.Ferguson
2015 R.Ferguson
2014 C.Haria
2013 A.Crispin
2012 A.Crispin
2011 A.Crispin
2010 B.Beauchamp
2009 A.Crispin
2008 M.V.Sperrings
2007 R.J.Sherwood
2006 A.Crispin, C.R.James
2005 M.Frings
2004 M.Williams
2003 J.Tuppen
2002 G.Cole
2001 M.Ambrose
2000 W.Leitch
2000 D.Taylor

Coltman Trophy

Year Winners
2019 John Isom
2018 Rosie Smith