Strat Levels & NGS Ranks
 First Name  Last Name   EBU No  MP Rank Strat Level NGS % GRADE
             
Janet Angel 18430 National Master A 54.06 10
Jean Armstrong 435749 Club Master C 37.41 2
Sonia Ashurst 113686 Tournament Master A 50 8
Bill Aynsley 103372 Premier Regional Master A 53.2 10
Jean Bailey 95998 Life Master A 51.57 9
Noel Bailey 83145 Premier Life Master A 56.21 J
Kathy Banerji 448072 District Master B 48.82 7
Terri Battensby 105651 Regional Master A 55.37 J
Sue Baylis 309040 Local Master C 39.66 3
Anne Bell 400333 ***** Premier Regional Master A 54.88 10
Eric Bell 401467 **** Regional Master A 51.15 9
Dan Benison 102796 National Master A 55.83 J
Vivien Bennett 307715 Area Master C 45.08 6
Pauline Boardman 12230 ***** Regional Master A 54.71 10
Kenneth Bodenham 113693 National Master A 54.13 10
Janet Brough 309043 Area Master C 38.27 2
Aileen Bryant 418184 * Master B 47.05 7
Sylvia Capron 457815 Club Master C 44.46 5
Tim Capron 457816 Area Master C 46.96 6
Pauline Chapelhow 463744 Club Master C 45.21 6
Paul Christensen 423909 District Master B 44.85 5
Sarah Cleverley 423907 Area Master C 41.16 4
Anne Coates 307870 Local Master C 35 2
Dorothy Craig 430547 Master B 43.83 5
Mike Craig 117734 Regional Master A 53.53 10
Judy Creswick 27212 Tournament Master A 47.51 7
Audrey Croft 32392 * Premier Master A 51.76 9
Aileen Cunningham 36265 Life Master A 58.72 Q
Dave Dansie 89441 Advanced Master B 52.89 9
Margery Dodds 401814 Regional Master A 52.78 9
Peter Dodds 405015 Regional Master A 53.2 10
Susan Dodds 435750 County Master B 48.85 7
Don Eadington 440957 District Master B 45.56 6
Ian Eckford 410270 * Master B 48.51 7
Ann Elliot 467886 Local Master C 38.59 2
Angela England 470133 Local Master C 45.17 6
Margaret Fenwick 113128 * Master B 46.52 6
Stella Findlay 408245 **** Regional Master A 52.83 9
Ann Firth 66911 *** Master A 53.8 10
Liz Gray 306787 District Master B 46.01 6
David Gunn 419909 * Master B 52.53 9
Eileen Hall 435751 Local Master C 38.84 2
John Hall 461335 District Master B 44.29 5
Keith Harbour 462113 Club Master C 40.37 3
Malcolm Hargreaves 425355 District Master B 46.54 6
Jill Harrison 71856 Regional Master A 53.58 10
Anne Hauxwell 117348 **** Regional Master A 49.22 8
Simon Hedley 102829 National Master A 59.56 K
Norman Henry 419910 * Master B 52.46 9
Guy Herzmark 427170 ** Master A 57.69 Q
Syd Hetherington 64153 ***** Master A 51.48 9
Jean Hicks 112986 Master B 45.74 6
Anne Hogg 435752 Area Master C 44.28 5
Ann Hopper 400615 ***** Premier Master A 48.93 7
Ian Hudson 308791 District Master B 43.73 5
Sheena Hudson 307729 District Master B 42.45 4
Betty Hutton 307714 Local Master C 40.82 3
Hetty Jackson 428171 Master B 50.39 8
Tessa Lee 64980 Premier Regional Master A 50.55 8
Joyce Liddell 111491 Tournament Master A 47.65 7
Tom Liddell 440961 District Master B 50.57 8
John Lindley 419908 Area Master C 47.6 7
Jo Lormor 105741 Premier Regional Master A 50.73 8
Azhar Mahmood 117579 ** Master A 49.65 8
Laura Marriott 113136 Advanced Master B 47.57 7
Peter Marshall 418261 Regional Master A 52.38 9
Garry Matthews 308684 District Master B 43.29 5
Betty Matthewson 113131 *** Master A 47.57 7
Colin McNeill 435753 District Master B 48.24 7
Cyril Meehan 435755 Master B 50.36 8
Laurie Monkhouse 106608 Life Master A 48.5 7
Nicki Morters 463743 Club Master C 40.59 3
Brenda Mueller 421023 District Master B 47.89 7
Sheila Myers 309214 Club Master C 43.29 5
Betty Newton 106935 ** Master A 47.59 7
Ann Noble 430904 Area Master C    
Jonathan Noble 481492   D    
Fin O'driscoll 460468 District Master B 47.27 7
Hazel Ord 414847 Area Master C 39.95 3
Brenda Osborne 50654 Life Master A 57.54 Q
Sheila Parker 435756 Area Master C 43.84 5
Margaret Pearson 428468 Unranked D 38.36 2
Vincent Price 306847 ***** Master A 52.48 9
Mary Rayner 416040 Area Master C 44.85 5
Ray Rayner 419896 Area Master C 46.28 6
Stephen Reay 427185 * Premier Master A 55.92 J
Ken Reed 473719 Unranked D    
Beatrice Robson 428414 Unranked D 36.36 2
Marilyn Ross 480476   D    
Helen Sadler 307731 District Master B 43.63 5
Wendy Scaife 455306 Local Master C 38.87 2
Alfred Scott 40320 *** Master A 49.58 8
Margaret Sewell 411796 County Master B 43.28 5
David Seymour 406010 * Master B 53.31 10
Michelle Shallcross 307720 Unranked D 38.92 2
Freda Simpkin 414723 ** Master A 48.49 7
Charlie Singh 404046 **** Regional Master A 56.27 J
Margaret Spencer 435758 District Master B 46.01 6
Frank Springett 31398 Premier Life Master A 65.05 AH
Janet Springett 306791 Premier Life Master A 59.6 K
Mike Stanbury 55481 Premier Life Master A 57.24 Q
Chris Stenning 105650 6+ * Premier Regional Master A 57.58 Q
Trevor Stone 412909 *** Master A 53.7 10
Joanne Syrett 307717 Unranked D 38.92 2
Jennifer Temple 309937 Unranked D 39.76 3
Barbara Thompson 410968 Advanced Master B 50.83 8
Sheila Thompson 435759 Club Master C 41.23 4
Monica Tuke 113138 National Master A 47.17 7
Susan Turner 427069 District Master B 44.93 5
Carole Walton 435760 Club Master C 42.64 4
Ken Waugh 424919 County Master B 48.32 7
Marjorie Waugh 419907 District Master B 45.38 6
Ken Wharrier 424383 County Master B 48.72 7
Bob Williamson 429437 Advanced Master B 56.37 J
Heather Wiltshire 427071 Club Master C    
John Wiltshire 308820 Advanced Master B 51.17 9
Sandra Young 430866 District Master B 45.32 6
             
  117