Full Screen Print Page Latest Enhancements Web Administration Help and Guide
Release 2.19f

Pages viewed in 2015

MASTER POINT LISTINGS

Click here and follow links to view Master Point listings by Rank and by Club Alphabetical.

PERRY and SPICKETT 2015

PERRY TEAM

Roger Penton & Tony Disley (capt)

Rob Charlesworth & Tony Haworth

Mike Baker & Steve Jarvis

Reserves

Liam Sheridan & John Beard

SPICKETT TEAM

Irene Thomas (captain) & Jenny Vaughan

Wendy Thornton & Beryl Warner

Margaret Lane & Eleanor Price

CELTIC CONGRESS 2015

The Celtic Congress 2015 will be held at the Fishguard Bay Hotel on 29th - 31st May 2015. The Congress will be directed by the very popular Diarmuid Reddan.

Click here for brochure

Teams League Results

Click here for latest results 28/02/15

The matches in the First Division have now all been completed and the convincing winners were the Swansea Reds: Keith Richards, Ian Grove, Byron Williams and Huw Jones.  Congratulations to the team on winning all their matches.

'DRAGON' NIGHTS AT SWANSEA

Looking for something to do on Saturday evenings?

Swansea Bridge Club now holds a 'Dragon' night on the 1st and 3rd Saturdays of the month at 7p.m. All are welcome - £4 with prizes.

West Wales Bridge Association
West Wales Bridge Association

If you are visiting West Wales - our beautiful land of coast and castles - then hopefully the site will help you find a bridge venue anywhere from just south of Bridgend up to Newport Pembs.  You will be made very welcome at any of our Area Clubs, - especially if you are over-tired and worn out by sun, sea, cliffs and hill walking.

ANN DOLAN WINNERS
ANN DOLAN WINNERS

Joint winners of the Novices competition were John Corcoran & Rosemond Nelson and Nova Husbands & Lucinda Brooker

JOHN ISAAC WINNERS
JOHN ISAAC WINNERS

Runners up Anthony Stevens & Gareth Jones with winners Tony Disley & Roger Penton

LAIDLAW MURRAY TEAMS OF FOUR

Congratulations to the clear winners: Roger Penton, Tony Disley, Tony Ratcliff and Julian Pottage.

TEAMS OF EIGHT

Congratulations to the Tenby Team of 8 on their convincing win in the National Qualifier

The West will have four teams in the National Final: Tenby, Haverfordwest, Bridgend & Swansea

Click for the latest results
HAVERFORDWEST REDS
HAVERFORDWEST REDS

Winners of the Western Area Teams League Premier Division:

Steve Jarvis, Julie Milewski, Peter Milewski, Ian Haston, Mike Baker, Eric Hartland

SWANSEA REDS
SWANSEA REDS

Teams League Division One Winners:

Keith Richards, Byron Williams, Huw Jones & Ian Grove

TENBY TEAM OF EIGHT
TENBY TEAM OF EIGHT

Liz Crockford, Nicky Hancock, Kevin Thomas,Irene Delahunty,Lee Collier, Angela John,Chris Overton &Peter Oppen

Results
10th May 2015
John Isaac
8th May 2015
Ann Dolan
29th Mar 2015
Laidlaw Murray
This site is built with BridgeWebs, the easy web solution.