Spade Heart Spokane Bridge Unit 448 Diamond Club
Spokane Sectional Results
Spokane Sectional Results

February 9-11 Spokane Winter Day Sectional

 

Total masterpoints: 397.10 earned by 87 players.
Total attendance:  101 tables.
   
   1  20.61 Lea Rogers, Spokane WA
   2  20.61 G Gard Hays, Veradale WA
   3  17.26 William Whitesel, Sandpoint ID
   4  17.03 Warren Watson, Trail BC
   5  16.26 Pete Pluhta, Pullman WA
   6  13.93 John Adams, Cheney WA
   7  13.83 David Corn, Spokane WA
   8  12.88 Gordon Bower, Fortine MT
   9  12.88 Gary Stephens, Whitefish MT
  10  11.10 Dave Westfall, Spokane WA
  11  10.24 Marty O'Malley, Pullman WA
  12  10.24 Kathy O'Malley, Pullman WA
  13   9.74 William McVaugh, Spokane WA
  14   9.74 David Lyons, Coeur D Alene ID
  15   8.51 Bonnie Kruse, Spokane WA
  16   7.76 Brenda Simpson, Spokane WA
  17   7.01 Scott Montroy, Spokane WA
  18   7.00 Edward Carlson, Coeur D Alene ID
  19   6.41 Lou Arevalo, Spokane WA
  20   6.23 Dudley Brown, Grandview WA
  21   6.16 Jodi Kimbrell, Spokane WA
  22   6.09 Norma Hols, Spokane WA
  23   5.88 Paul Muench, Missoula MT
  24   5.88 Michael Boreson, Kalispell MT
  25   5.76 Martha Schwake, Hayden ID
  26   5.42 Karen Frogner, Nine Mile Falls WA
  27   5.16 Linda Baker, Spokane WA
  28   4.75 Ginny Davis, Spokane WA
  29   4.71 Ronald Fleming, Spokane WA
  30   4.60 Ronald Krueger, Spokane WA
  31   4.55 Barb Corn, Spokane WA
  32   4.47 Karen Rise, Leavenworth WA
  33   4.47 Karen Madison, East Wenatchee WA
  34   4.38 Lynn Hays, Veradale WA
  35   3.18 Theresa Barthels, Cheney WA
  36   3.14 Rachel Denk, Spokane WA
  37   3.14 Dan Masters, Colbert WA
  38   3.12 Gwen Skierka, Spokane WA
  39   3.09 Michele Pope, Spokane WA
  40   2.81 Susan Norton, Spokane WA
  41   2.79 William Drayton, Naples ID
  42   2.79 Donald Hanset, Sandpoint ID
  43   2.72 Beth Coones, Spokane WA
  44   2.68 B J Kolkman, Spokane WA
  45   2.62 Marlene Manion, Bonners Ferry ID
  46   2.62 Mark Hatten, Bonners Ferry ID
  47   2.48 Christopher Kent, Spokane WA
  48   2.38 Gayle Hanset, Sandpoint ID
  49   2.07 Jay Byrne, Spokane WA
  50   2.07 Jacqui Erwert, Liberty Lake WA
  51   2.07 J Biel, Spokane WA
  52   1.95 Gary Wagenblast, Spokane WA
  53   1.95 C.J. Rose, Spokane WA
  54   1.80 Jay Townsend, Spokane WA
  55   1.77 Virginia Sykes, Spokane WA
  56   1.77 G Keith Freeman, Spokane WA
  57   1.74 Susan Koep, Hayden Lake ID
  58   1.74 Patricia Kraus, Hayden ID
  59   1.38 Williann McPherson, Morgantown WV
  60   1.38 Albert Fein, Spokane WA
  61   1.34 Trish Seghers, Spokane WA
  62   1.32 Renee Petersen, Moscow ID
  63   1.32 Karen Eveland, Lewiston ID
  64   1.29 Sandra Hendry, Kennewick WA
  65   1.29 Daniel Hendry, Kennewick WA
  66   1.19 Robert Hackett Jr, Yakima WA
  67   1.19 Richard Maison, Yakima WA
  68   1.08 Mona Hubble, Spokane WA
  69   1.04 Darrell Murphy, Spokane Valley WA
  70   1.01 Vincent Frattali, Spokane WA
  71   1.01 Christine Frattali, Spokane WA
  72   1.00 James Lindemann, Spokane WA
  73   0.90 Peter Barthels, Cheney WA
  74   0.90 Jeri Hamre, Rathdrum ID
  75   0.90 Doyle Crook Jr, Spokane WA
  76   0.90 Dominic Galianese, Spokane WA
  77   0.90 Bonnie Russell-Hunt, Coeur D Alene ID
  78   0.76 V Louise Saylor, Spokane WA
  79   0.76 Martha Burdick, Liberty Lake WA
  80   0.74 Vern Berkompas, Spokane WA
  81   0.60 William Davis, Liberty Lake WA
  82   0.55 Shirley Freeman, Coeur D Alene ID
  83   0.55 Hardyal Virk, Spokane WA
  84   0.46 Marshall Mah, Spokane WA
  85   0.46 David Barr, Spokane WA
  86   0.42 Susan Howe, Spokane WA
  87   0.42 Karen Wilson, Spokane WA