BK Brno
0 0 0 0 0 0
Pages viewed in 2018
Kalendář
22. březen 2018
Klubový párový turnaj
5. duben 2018
Klubový párový turnaj
12. duben 2018
Skupinovka 2018
Výsledky
20180315
Skupinovka 2018
Absence skupinovky
Vítejte na stránkách bridžového klubu BK Brno
Zajímavé rozdání

Rozdání 23 z minulého týdne nám (tedy Mališům) přineslo spoustu bodů, protože i v Rugby byl pouze jeden pár, který 4S vydražil a uhrál. Když jsme v pátek ráno se ženou procházeli rozdání (což je mimochodem skvělý způsob, jak zajistit aspoň do oběda tichou domácnost), řekla mi žena, že jsem měl velké štěstí. Splnil jsem totiž díky chybě soupeřů. Po výnosu Q jsem vyhrál se stolu esem, vynesl trumf ♠ Q a West dal krále (nevím, jak se řekne česky "Second plays low", ale tak zní pravidlo v angličtině). Trumfové eso pak vypadlo na šestku a pak už se to hrálo samo. Ale já si nemyslím, že jsem měl štěstí. Štěstí bych měl, kdyby ve druhém zdvihu West krále nedal a zahrál malou. East vyhraje esem a pokud  bude pokračovat K, vznikne nádherná koncovka. Ze stolu jde  5, N vyhraje malý trumfem a nese ♠6. Stůl odhodí 2 a W vyhraje zdvih 9. Toto je pozice z obrázku. N už může ztratit jen jeden zdvih, který navíc nejde neztratit..

Předpokládejme, že v pozici diagramu W vynese ♣2. Následuje ♣ 7, ♣ 9, ♣ Q. Ze stolu  Q,  6 (zahrát krále nepomůže) ,  3,  4. A teď přichází ta krása. Ze stolu 6! Každé dítě ví, že trumfovat z dlouhé ruky se nemá, ale tady jde o něco jiného. Toto byla poslední šance pro sever se dostat na štych a mít co vynést. W se rozhodne odhodit ♣ 3, aby mohl trefu zabít trumfem. N vyhraje zdvih ♠7 a vynese ♣ J,  na stole převezme králem. Trefu už hrát nelze, srdci taky ne ale naštěstí je tu   J . Pokud West snapne ♠ 10, North vyhraje ♠ J a vrátí West na štych pikem. A pokud West na  J odhodí srdci, odhodí North za potlesku diváků ♣ A! načež jsou malé trefy na stole  náhle vysoké a West už neuhraje nic než ♠K.

Uhrát 4S takovýmto způsobem, to by bylo opravdové štěstí. Pokud jste to nestihli sledovat v Play again, tak se podívejte na video.

 

Registrace

Chcete-li se zaregistrovat pro přihlašování na turnaje, klikněte v menu na volbu Klub, na další obrazovce klikněte na Set Password a na následující obrazovce zvolte Register.Pak zadejte emailovou adresu, jméno a příjmení bez háčků a čárek a Club Registration Code, který vám byl sdělen v klubu. Zvolte a zapamatujte si hleslo, které budete nadále používat, Club Registration Code už nebudete potřebovat.